Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Buggyra míří z okruhů a písku také do oblak.

Kdo jel v úterý po dálnici D10 směrem na Turnov, tak mohl „u letadla“ potkat například Tomáše Enge, Jarka Janiše, Davida Vršeckého, Adama Lacka nebo i dvojčata Aliyyah a Yasmeen Koloc a pochopitelně i Martina Koloce. A také si prohlédnout rekordní tahač Buggyra Speed nebo Mercedes skupiny GT.

V budoucnu tady budete moci potkávat jezdce týmu Buggyra častěji. Důvod je jednoduchý. Tým totiž odhalil místo pro setkávání se svými příznivci. Právě v letadle IL-18D stojící na odpočívadle na D10 mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou. Na rozdíl od ostatních čistě závodních speciálů z dílen Buggyra Zero Mileage Racing, je tento Iljušin určený pro celoroční využívání širokou veřejností.Podnikatel František Vágner, který celý koncept odpočívadla realizuje se společně s Buggyra Zero Mileage Racing rozhodl umožnit všem příznivcům zajímavých strojů osahat si to, co v běžných případech není možné. Představení nového projektu zábavního odpočívadla s občerstvením s názvem BUGGYRA AIR proběhlo na 51. km dálnice D10, mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou, jehož nedílnou součástí je právě zmiňované čtyřmotorové vrtulové letadlo, které již více jak 34 let slouží pro občerstvení kolemjedoucích.„Bohužel se mu nedostávalo údržby a hrozilo jeho uzavření. Když se objevila nabídka na prodej areálu, vzal jsem si za své to tu zrekonstruovat a udělat z toho opět příjemné místo, kde si každý přijde na své. Proto tu máme dětské hřiště, zvedli jsme kvalitu občerstvení a plánujeme výstavy strojů všeho typu. Momentálně máme vystaveno několik amerických veteránu z řad záchranných složek (ambulance, hasiči, policie) a dnešním dnem počínaje zde bude k vidění i Buggyra Speed Truck, se kterým Aliyah Koloc před nedávnem pokořila dva světové rekordy,“ představoval svoji vizi František Vágner, majitel nově zrekonstruovaného zábavního areálu odpočívadla na 51. km dálnice D10.„Spojení vlastních podnikatelských aktivit s tím, co dělá Buggyra se mi zdálo od prvopočátku smysluplné. Martin Koloc mi musel slíbit, že vedle víceméně pravidelné instalace závodních speciálů nebude vyžadovat prostory na poháry a trofeje, neboť kapacita letadla by se tím pádem snížila na minimum,“ žertoval Vágner a dodal: „Finišujeme, letadlo už máme komplet v barvách Buggyry, venkovní posezení a expozice už jsou plně funkční, nicméně konkrétní termín bych v této chvíli přesně neuváděl. Každopádně úspěch Buggyry v Mostě, který považuji za předem jasný, budeme oslavovat v letadle.“Majitel týmu Martin Koloc objasňuje spojení areálu s Buggyrou nezbytností rozšířit pole působnosti dnes již na globální bázi fungujícího týmu. „Buggyra Technology Centrum funguje dvacet let, za tu dobu se lehce okoukalo. Navíc letadlo se k našim dalším plánovaným aktivitám, které bych ovšem v této chvíli nerozváděl, jeví jako velmi symbolické a příhodné zároveň,“ uvedl Koloc.


„V první řadě nás zajímal projekt, který díky zaměření na rodiny s dětmi, poslouží patřičné osvětě. Kromě toho jsme získali základnu, ze které budeme vyrážet na většinu akcí včetně Dakaru. Navíc plánujeme prezentace našich aktivit a v neposlední řadě doufáme, že se prostory areálu stanou místem oslav našich triumfů. Ostatně již dnes se tu můžeme pyšnit v podstatě tím nejlepším jezdeckým složením z jakéhokoliv týmu v České republice. Tomáš Enge, Jarek Janiš, David Vršecký, Adam Lacko to jsou všechno ti nejlepší z nejlepších a dohromady tvoří naprosto perfektně fungující tým a díky tomu mohou pomáhat i naší mladé generaci v podobě Téa Calveta, Aliyyah a Yasmeen Koloc k těm nejlepším výsledkům.“Martin Koloc také poodkryl plány na letošní sezonu. Starty v Číně s Mercedesem GT se zatím odložily, ale tým, respektive jezdci Tomáš Enge, Jarek Janiš a David Vršecký budou startovat v Le Mans Series a získávat body. Cílem je start v závodě 24 h Le Mans. Zatím se ale připravují na úvodní podnik domácího okruhového šampionátu, který se odehraje v Grobniku. Adam Lacko pochopitelně zůstává u tahačů a těší se do Mostu, kde se představí i mladý Francouz Calvet.

PR + JL 11.7.2020


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar