Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bodový systém a botičkovou policii netolerujme

Bodový systém je šikanózní. Dvojí postih za dopravní přestupek je korupční pobídka. Zákon a bodový systém je třeba zrušit a do té doby napadat u Ústavního soudu.

 

Proč spí všechny autokluby? Hájí svou lobby, nebo zde skutečně jsou pro řidiče? Ani jeden autoklub nebojoval za své řidiče. Plně porto podporuji názor některých slušných poslanců, že tento zákon musí přestat platit.

 

Jestliže totiž řidič může být pokutován již za překročení nejvyšší povolené rychlosti o 1 či 2 km/h, což běžně republiková policie toleruje, ovšem strážníci nikoliv, pak naprosto popírají funkci tachometru, který není přesným laserovým měřičem typu radar, ale orientačním měřičem, který má za úkol orientačně a s rezervou informovat řidiče o aktuální rychlosti vozidla.

 

Ptejme se také, proč jsou pokuty nastaveny tak šíleně vysoko? Jak si může tento špatný stát dovolit nastavit pokuty ve výši průměrné mzdy řidičů? Je-li to tak, pak je to nejlepší pobídka, proč zrušit stát. My zde nejsme pro stát. stát je zde pro nás a právě my, občané, bychom teoreticky měli rozhodovat o jeho existenci. A žádná lobby nemá právo používat stát jako novodobého otrokáře. Je-li tomu tak, ústava hovoří o právu na obranu svobody jedince i celku. Braňme tedy naši svobodu.

 

Existuje několik cest, jak to provést. Věřím, že se mezi námi najde dost odvážných řidičů a občanů, kteří budou proti systému bojovat. Pokus se sami nestaneme oběťmi bodového systému, je třeba oslovit písemnou formou všechny zájmové organizace, kterých jste jako motoristé členy. Pokud vám odmítnou pomoci v iniciativě zrušení bodového systému, korupční pobídky v podobě vysokých pokut a především zatažení nekompetentní botičkové policie do měření rychlosti, ukončete činnost v takových zbytečných organizacích, které vám nechtějí pomoct. V další fázi by měla vzniknout lobby, která bude strážcem zájmu motoristů proti všem hlupákům, kteří řízení vozidla kriminalizují.

 

Pokud se stanete obětí bodového systému, např. jízdou ve městě rychlostí 53 km/h, odmítněte zaplatit pokutu na místě, odvolejte se v přestupkovém řízení as pomocí odborného posudku na váš tachometr dokažte odchylku. Pak bude muset vaše náklady zaplatit stát. Pokud by přesto řízení dopadlo špatně, pomůžu vám sehnat 20 poslanců, kteří se zaručí za vaši stížnost k Ústavnímu soudu.

 

Další fází musí být náprava současných šikanózních metod státu vůči řidičům. Předně se jedná o těžce poškozené komunikace a v kontrastu s tím unikající daně, uvalené na řidiče. Pokud tyto daně neslouží opravě komunikací, musejí být zrušeny. A lze dokázat, zda slouží nebo ne, změnou zákona o rozpočtovém určení daní. Daně jako daň z pohonných hmot, silniční daň nebo dálniční známka buď budou sloužit svému účelu nebo nemají právo na existenci.

 

Měli bychom bojovat rovněž proti otrokářství jednotlivých samospráv ve vztahu k parkovacím místům. Nikdo nemá právo žádat o zaplacení parkování na místech, vybudovaných z veřejného rozpočtu. Všichni přispíváme do obecního rozpočtu a všichni máme právo parkovat, pokud tento rozpočet financuje komunikace.

 

Měli bychom občanským tlakem vytrvale odstraňovat vadné místní značení a šikanózní snižování nejvyšší povolené rychlosti v obci na 30 km/h a méně v místech, kde to není potřeba. Je třeba doplnit rušící značky, aby takové omezení netrvalo i tam, kde je nadbytečné. Měli bychom vyžadovat zvýšení povolené rychlosti na vybraných městských úsecích na 70 km/h, tak jak je to běžné na Slovensku.

 

Je třeba zvýšit nejvyšší povolenou rychlost na dálnicích na 150 km/h, protože 130 km/h je konkurenční rychlost vozidel, vyráběných před 30 lety. Všechny ty řeči o nebezpečnosti jsou palné, top bychom mohli jezdit třeba dvacítkou a cesta z Prahy do Ostravy by se dala plánovat na celý týden...

 

A konečně je třeba sloučit obecní policii s policií republikovou, abychom omezili korupci.

 

V žádném případě neobhajuji piráty silnic, ba právě naopak. Rovněž podporuji práci Policie ČR. Ale odmítám a věřím, že my všichni odmítáme být rukojmím strachu usednout za volant. Opakuji, o čem jsem přesvědčen: jsme zde, abychom žili a ne abychom se báli. Strach nechť mají ti, kteří ho vyvolávají.

 

Robert Vašíček

Šéfredaktor

http://www.politikon.cz/

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar