Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

BMW „3“ jako umělecké dílo

Když je zajímavý nápad a nadšení, tak může vzniknout doslova umělecké dílo. Na počátku byla odvážná vize společnosti DyCom Group z Karlových Varů, autorizovaného dealera BMW, vytvořit projekt, který by spojoval dva zdánlivě velmi rozdílné světy prémiových automobilů a umění.

Vznikl nápad poskytnout vybranému výtvarnému umělci nový vůz BMW a nechat mu tvůrčí volnost v proměně v unikátní barevný obraz. K partnerské spolupráci přizvali českého výtvarníka Andyho Reibena, který reprezentuje mezinárodní portfolio uměleckých děl BUYFEEL.
Podle slov jednatele společnosti DyCom Group pana Petra Hencla byla tato volba jasně daná tím, že je zaujal velmi specifický a originální rukopis uměleckých děl Andyho Reibena, která jsou plná emocí, reakcí a dynamiky.
Andy Reiben během několika dní proměnil automobil BMW řady 3 v barevné a unikátní umělecké dílo. K jeho vytvoření použil řadu specifických malířských pigmentů, které významně využívají světlo a úhel pohledu. Kromě iridiscentních a fluorescenčních barev použil na ploše celého auta v různých detailech zejména fotoluminiscenční barvy díky kterým auto ve tmě světélkuje a vytváří tak nový a odlišný umělecký zážitek a vzhled. Autor dal svému dílu jméno “FLUIDUM”.
„Byla to velká výzva...“ říká Andy Reiben vedle již hotového díla, které v plném lesku a záři reflektorů stojí na speciálně vytvořeném místě v showroomu BMW společnosti DyCom Group v Karlových Varech a dodává: „je to zvláštní pocit, když stojíte před kapotou krásného černého auta a máte udělat první tečku štětcem. Mám rád auta, rychlost a adrenalin. Chtěl jsem abstraktně vyjádřit vášeň a dynamiku, proto každá část karoserie je jiná a vypráví příběh. Na přední kapotě je zrození a krocení síly, pravý a levý bok vyjadřují rovnováhu sil, den a noc, zadní část symbolizuje vzdor a střecha klikatost a překážky na většině cest. Trojitá linie přes celé auto značí jednak označení série původního vozu. Malba je na dotek plastická, vrhá různé odlesky, mění barvy a má dvojí tvář.“

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar