Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Automobilový trh slábne, Opel posiluje

Tuzemský automobilový trh klesá – Opel přesto neustále zvyšuje prodeje, tržní podíly i pozici v žebříčku importérů! Během prvních měsíců tohoto roku se v ČR prodalo jenom 87 312 osobních a lehkých užitkových vozů (OA+LUV), což představuje meziroční pokles o téměř 11 procent.

Opel ve stejném období umístil na tuzemském trhu 2549 OA+LUV vozů, což znamená meziroční nárůst téměř o třetinu (přesně 32 %) a Opel se tak ve statistikách Svazu dovozců automobilů vyšvihnul ze 14. místa na 10. pozici.

„Už řadu měsíců plníme svůj cíl, totiž umísťovat se stabilně v TOP10 značek. A v samotném květnu jsme dokonce obsadili devátou příčku, což naznačuje naše růstové ambice,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení značky Opel. Adekvátně k rostoucím prodejům posiluje Opel i svůj tržní podíl – z loňských 1,98 % se v segmentu OA+LUV dostal až na aktuálních 2,92 %!

Naprosto výjimečně Opel posiluje v segmentu lehkých užitkových vozů, kde se během prvních pěti měsíců letošního roku posunul z loňské desáté na sedmou příčku a zaznamenal tak meziroční nárůst o 75 procent – žádná jiná z objemových značek nerostla v segmentu LUV tak výrazně jako Opel! Celkem se od ledna do května v ČR prodalo 545 LUV vozů Opel a značka díky tomu dosáhla tržního podílu 7,64 % (za 1-5/2021 činil tržní podíl Opelu 4,12 %).

V segmentu osobních automobilů Opel posiluje svoje pozice především v nejsilnějších tržních segmentech. Se svými lákavými modely Mokka a Crossland Opel dominuje kategorii B-SUV, což je třetí nesilnější segment českého trhu: „Celkem jsme v B-SUV třídě prodali během, prvních pěti měsíců tohoto roku 1037 vozů, což nedokázal žádný z konkurentů a samotný Crossland je dokonce druhým nejprodávanějším B-SUV vozem,“ chlubí se Jakub Kučmaš, prodejní ředitel značky.

Opel si věří i do příštích měsíců, na tuzemský automobilový trh totiž právě vyjíždí nová Astra, jedna z nejzajímavějších novinek letošní automobilové sezony. Jen před pár dny odstartovala velkolepá „Opel Astra Tour“, která bude po celý měsíc křižovat naší zemí a zastaví se v řadě měst. Každý zájemce si bude moci otestovat volant nové Astry, vzhledem k velkému zájmu o testovací jízdy je ale určitě dobré udělat si rezervaci na stránkách www.opelastratour.cz,“ říká Jakub Kučmaš.
Opel 6.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar