Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AutoLocator pomáhá také při nehodě

Firma AutoLocator připravila novou modelovou řadu satelitního zabezpečení, které lze pořídit už pod 15 tisíc korun. Špičkové modely nechrání už jen automobil, ale i jeho posádku, kdy při havárii automaticky nahlásí přesnou polohu nehody.

 

Satelitní zabezpečení je dnes velice chytrým existujícím systémem na ochranu proti krádeži, když pokus o vniknutí do vozu nahlásí během několika desítek sekund a zároveň určí přesnou polohu vozidla. Pokud je vůz v pohybu, potom jej lze sledovat na monitoru počítače a navádět k němu policii. Novinka však posunuje celý systém ještě dál, při nehodě nahlásí přesnou polohu havarovaného vozu a Pult centrální ochrany okamžitě vyšle na místo záchranáře, což zvyšuje šanci na přežití zraněných.

Při těžší havárii funguje zařízení automaticky a záchrana přijede na místo nehody i když je řidič v bezvědomí. Při menší nehodě může kdokoliv z posádky stisknout nouzové tlačítko, čímž naváže hlasové spojení s Pultem centrální ochrany a cestující mohou přesně popsat, co se stalo.

Satelitní systém, který by dokázal zachránit ročně po celé Evropě tisíce lidských životů, chce v budoucnu prosadit jako povinnou výbavu také Evropská unie.

Samotné funkce AutoLocatoru jsou velmi komplexní. Nastartování vozu je možné pouze s originálním mikročipem, takže je vůz chráněn i proti pachatelům, kteří si poradí s běžným imobilizérem. Vozidlo má chráněný interiér, rozpozná odpojení akumulátoru a reaguje na změnu polohy (například nakládaní na odtahový vůz). Na pokus krádeže reaguje už během několika sekund a nouzové hlášení okamžitě odchází na Pult centrální ochrany i k majiteli vozu.

V případě AutoLocatoru zůstávají zařízení i funkce skryté, na rozdíl od běžně montovaných mechanických či elektronických zabezpečení, takže o něm pachatel neví. Při pokusu o krádež nebo vykradení je aktivován pouze tichý poplach.

Snahou firmy je umožnit dostupnost sofistikovaného systému, a tak základní model AL 1000 Satellite stojí necelých 15 tisíc Kč.

Komplexními zabezpečovacími funkcemi vybavený model AL 1500 Satellite Protect splní požadavky majitelů i dražších vozidel a model AL 3500 Satellite TopSafety je navíc vybaven funkcemi pro záchranu zdraví a života posádky při havárii. V nabídce zůstává i monitoring firemních vozidel .- systém AL 4500 Logistic Security.

Satelitní zabezpečení AutoLocator už není jen luxusní hračkou pro majitele automobilů nad milion korun, ale jednorázová počáteční investice se neliší od ceny třeba za metalízu nebo hliníkové disky.

 

JL, 24.10.2006

 

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar