Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Auto roku 2007 – Ford S-MAX

Porota 58 motoristických novinářů z 22 evropských zemí vyhlašuje každoročně „Auto roku“. Anketu organizuje skupina 7 periodik: Auto (Itálie), Autocar (Velká Británie), Autopista (Španělsko), Auto Visie (Nizozemsko), L'Automobile Magazine (Francie), Stern (Německo) a Vi Bilagare (Švédsko).

 

Ford S-MAX svůj triumf vybojoval v souboji se 41 nominovanými vozy, z nichž se do finále probojovaly Citroën C4 Picasso, Fiat Grande Punto, Ford S-MAX, Honda Civic, Opel/Vauxhall Corsa, Peugeot 207, Škoda Roomster a Volvo C30.

Prezident poroty Ray Hutton komentoval udělení ceny: „Byl to velmi těsný souboj, všech osm vozů si zasloužilo místo ve finále. Z hlasování je zjevné, že na porotu udělal dojem koncept Fordu S-MAX: prostorný a všestranný automobil, který jezdí jako sportovní sedan. Jeho vítězství je zasloužené.“

Model S-MAX láká k Fordu nové zákazníky. Více než polovina jeho majitelů před tím vlastnila vůz jiné značky. Nejpopulárnější verzí je vrcholná specifikace Titanium, již volí bezmála dvě třetiny zákazníků.

Nový S-MAX je prvním modelem Fordu navrženým v tzv. kinetickém designu. Zároveň přináší zákazníkům řadu nových technologií, zaměřených mj. na aktivní i pasivní bezpečnost (adaptivní tempomat s funkcí varování před blížící se překážkou, systém pro zmírnění následků nehody a nové aktivní tlumiče).

Ford S-MAX také absolvoval testy Euro NCAP s pětihvězdičkovým hodnocením. Spolu s Galaxy a novým Focusem tak Ford v současné době nabízí tři modely, které v těchto mezinárodně uznávaných bezpečnostních testech dosáhly na nejvyšší hodnocení.

Ocenění „Auto roku 2007“ pro S-MAX je pátým vítězstvím Fordu v této anketě. Naposled se na první příčku probojoval v roce 1999 Focus. Přelomový model, který nastavil nová měřítka ve své třídě, zvítězil s jedním z největších náskoků ve čtyřiačtyřicetileté historii ankety. V roce 1993 bylo „Autem roku“ vyhlášeno Mondeo první generace. V pětaosmdesátém vyhrálo Scorpio a o čtyři roky dříve Ford Escort.

Celkové pořadí

1. Ford S-MAX

2. Opel Corsa

3. Citroen C4 Picasso

4. Škoda Roomster

5. Honda Civic

6. Peugeot 207

7. Volvo C30

8. Fiat PuntoPL, 14.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar