Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Auta na náplavce s českými premiérami

Už podruhé připravila redakce časopisu Svět motorů na závěr prázdnin motoristickou výstavu Auta na náplavce, kterou většina firem zastoupených na nšem trhu využila k prezentaci nových modelů. V mnoha případech je mohla veřejnost vidět vůbec poprvé „na živo“. Jedním z nich byl například Peugeot 508 nebo Peugeot Rifter.

Právě Peugeot, Citroën a DS, které se loni výstavy nezúčastnily, obohatily Auta na náplavce, podobně jako Toyota a Lexus a premiérově také Mercedes Benz. A tak chyběly vlastně jen BMW, Mazda a Honda.


Nejočekávanější novinka značky – Peugeot 508 – zazářila poprvé na jaře na autosalonu v Ženevě. Atraktivní fastback nadchl návštěvníky z řad veřejnosti i médií. Z prestižní švýcarské přehlídky automobilové krásy odjel ověnčený titulem „Nejlepší vůz ženevského autosalonu“. Na pražské Náplavce se představil rudý exponát v nejvyšší úrovni výbavy GT. Konečně přijde na trh „normální“ automobil a nikoliv módní SUV.


Lvímu králi dělal na Vltavě společnost nový Peugeot Rifter. Tato kompaktní osobní dodávka vzhledem navazuje na úspěšnou sérii SUV, která značku Peugeot vynesla do čela této automobilové kategorie na evropském trhu. Další novinkou z koncernu PSA byly Citroën Berlingo, DS7 Crossback a Opel Combo. Ani další francouzská značka Renault nezahálela a vystavila mj.elektromobil Twizzy.


Z dalších českých premiér tu byly Audi Q8, Ford Focus, Mercedes Benz A a další.


Pro návštěvníky byl připraven atraktivní doprovodný program zahrnující koncerty – např. No Name, Tomáš Klus, Pavel Callta, Eddie Stoilow aj., autogramiády – např. skokan na lyžích Roman Koudelka, oštěpařka Barbora Špotáková nebo snowboardistka Kateřina Vojáčková a besedy. V neděli dorazila na Náplavku ambasadorka značky Peugeot sólistka Národního divadla Praha - Andrea Kalivodová.


Auta na náplavce ukázaly, že automobily stále přitahují zájem veřejnosti a když se ani neplatí vstupné a přívozy z jedné strany Vltavy na druhou jsou také zadarmo, tak nebude nouze o bohatou návštěvnost. Jen nám někdy připadalo, že výstava je ideální zábavou pro děti všech věkových kategorií.I.Sedlmajerová 5.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar