Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Audi A1 - pět hvězdiček v Euro NCAP

Euro NCAP testovalo úroveň pasivní bezpečnosti Audi A1 a v konečném hodnocení udělilo maximálních pět hvězdiček. Svými výsledky zkoušek ochrany dospělých cestujících při čelním, zadním a bočním nárazu, bezpečnosti dětí a ochrany chodců řadí mezi nejbezpečnější vozidla ve své kategorii.

Konsorcium, které se skládá z mezinárodních zástupců evropských ministerstev dopravy, autoklubů, pojišťoven a organizací na ochranu spotřebitelů, zjišťuje chování nových automobilů při nárazu.
Náročná metodika testů Euro NCAP přitom výrazně převyšuje evropské legislativní požadavky. U A1 zaznamenali zkušební technici u řidiče i spolujezdce při čelním, zadním a bočním nárazu hodnoty, které znamenají jednoznačné přidělení pěti hvězdiček. Vynikající výsledek doplňují i velmi dobré hodnoty v kategorii ochrany dětí.
Ochrana chodců a cyklistů je pro Audi dalším důležitým cílem vývoje. V případě kolize zmírňuje její následky příď vozidla, jejíž konstrukce byla speciálně přizpůsobena těmto požadavkům. Tomu odpovídají i dobré výsledky Audi A1 v testu Euro NCAP.
Audi přisuzuje nejvyšší význam také rozsáhlé oblasti aktivní bezpečnosti, která pomáhá nehodám předcházet. Při vývoji nové A1 se inženýři zaměřili na výkonný stabilizační systém ESP s elektronickou uzávěrkou diferenciálu, dodávaný sériově. Díky němu se může A1 v zatáčkách pochlubit vysokou stabilitou a velmi neutrálním chováním. V nezávislých porovnávacích testech dosahuje vynikajících výsledků.

JL,20.12.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar