Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Apple iPod ve všech modelech Audi

Apple iPod má mezi digitálními přehrávači hudby stejně výsadní postavení jako Audi mezi prestižními vozy. Je přirozené, že potěšení z desítek hodin hudby uložené v iPodu už mohou vychutnávat vlastníci všech modelů Audi.

Přehrávač může řidič pohodlně ovládat systémem MMI nebo multifunkčním volantem a vybranou hudbu poslouchat prostřednictvím audiosystému vozu.
Do modelů Q7, A8 a A6 je na přání montováno rozhraní Audi music interface pro připojení přehrávačů iPod modelů G3, G4, iPod Mini, iPod Nano, iPod Photo a iPod Video. Rozhraní, které tvoří úložné místo pro iPod a příslušná řídicí jednotka, může být umístěno v odkládací schránce spolujezdce (A8 a A6) nebo ve středové opěrce ruky (Q7). Připojeno je přes ovládání měniče CD, takže je rádiem případně navigačním systémem rozeznáno a ovládáno jako vstup z měniče CD. Vzhledem k tomu, že Audi music interface svou velikostí odpovídá standardní velikosti měniče CD Audi, nahrazuje u některých modelových řad kombinace Audi music interface + měnič CD původní kombinaci dvou měničů CD. Audi music interface v budoucnu umožní přes konektor USB připojení i jiných datových zdrojů než je iPod.
Přehrávač může být ovládán systémem MMI – číslo stopy a jméno interpreta se zobrazují na monitoru MMI a jejich volbu lze provádět tlačítky systému. Rozhraní se dodává za cenu začínající na 8253 Kč a od letošního roku je k dispozici také pro dodatečnou montáž.
Úprava pro umístění přehrávače iPod v odkládací schránce je dostupná i pro modelové řady A3, A4 a TT, tentokrát jako příprava pro iPod. V tomto případě je přehrávání ovládáno a reprodukováno prostřednictvím rádiového nebo navigačního systému.
U modelů Q7, A8 a A6 mohou být na přání prostřednictvím CD měniče přehrávány také audiosoubory MP3 a WMA. Díky nízkým paměťovým nárokům zejména komprimovaného formátu, může mít řidič ve voze rozsáhlou hudební kolekci.
Přehrávat CD s formátem MP3 lze rovněž v ostatních modelech Audi, tedy v A3, A3 Sportback, A4 a TT – tuto funkci umožňují autorádia nové generace, vybavená třířádkovým displejem a šesti tlačítky softkey, která mají podle zvoleného menu různé funkce (kontextová menu). Dodávají se ve třech variantách: Chorus, Concert a Symphony. Přehrávání MP3 lze pouze u vozů vybavených rádiem Concert nebo Symphony, případně tuto funkci dále umožňují obě varianty navigačních systémů, které jsou pro tyto modelové řady k dispozici.

PL, 4.1.2007
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar