Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alpine - nová strategie

Alpine oznámila své projekty dlouhodobého růstu jakožto značka skupiny Renault věnující se inovativním, autentickým a exkluzivním sportovním automobilům. Současné aktivity Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing budou spojeny do jediného subjektu pod značkou Alpine.

Alpine je bezpochyby ztělesněním francouzského automobilového průmyslu, uznávanou značkou vycházející ze slavného závodního dědictví a vysoce kvalifikovaných specialistů vyrábějících A110 v závodě v Dieppe.

Renault Sport Cars disponuje týmem 300 osob, které jsou mistry ve vývoji sportovních automobilů. Daly skupině Renault automobily, jako jsou R5 Turbo, Clio V6, Mégane RS Trophy a nová Alpine A110.

Renault Sport Racing a stejnojmenná stáj F1 čítají 1 200 osob, které se zabývají vývojem pro automobilový sport. Jedná se o jedny z nejlepších odborníků na aerodynamiku, o mechaniky a vývojáře zabývající se motory. Formule 1 nabízí obrovskou marketingovou platformu s půlmiliardou fanoušků představující jedinečnou příležitost pro posílení image značky Alpine v celosvětovém měřítku.


Nová organizace, prohloubení synergie se skupinou Renault a Aliancí a spolupráce s vybranými partnery budou mít zásadní význam pro podporu plánu výroby Alpine:


Sportovní vozidlo nižší střední třídy (Segment B) na 100 % elektrický pohon založené na platformě aliance CMF-B EV;

Sportovní crossover (Segment C) na 100 % elektrický pohon založený na platformě aliance

CMF-EV;

Nástupce A110 na 100 % elektrický pohon, vyvíjená ve spolupráci s Lotusem.V rámci rozvoje obchodní jednotky podepsal Renault a Lotus memorandum o porozumění s cílem posoudit různé oblastí spolupráce, mezi něž patří i společný vývoj sportovního elektromobilu. Týmy Alpine a Lotusu vypracují kompletní studii proveditelnosti pro inženýrství, konstrukci a vývoj takového modelu a využijí přitom zdroje, zkušenosti a zařízení příslušných subjektů ve Francii a Velké Británii.

Alpine bude na vrcholu inovací ve skupině Renault, ať už se jedná o technologie, prodej, zákaznické zkušenosti nebo všechny ostatní oblasti podstatné pro značku a její zákazníky. Příští generace automobilů Alpine bude vycházet z nejnovějších inovací skupiny Renault a bude využívat technologie a zkušenosti z F1: efektivní správa energie, bezpečnostní systémy a řešení konektivity odvozené od vysoce výkonných řešení F1 týkajících se analýzy a zpracování údajů, které přinesou automobilům Alpine výraznou konkurenční výhodu.


Pokračování v závodech

Alpine a Renault mají dlouhou závodní historii a vítězily v řadě kategorií, jako jsou Formule 1, rallye nebo vytrvalostní závody. Závody zůstanou v centru ambiciózních projektů Alpine a Formule 1 bude jádrem sportovní strategie značky. Od roku 2021 bude tým F1 Alpine soutěžit s nejprestižnějšími jmény automobilového průmyslu a vstoupí do velmi exkluzivního klubu továrních tymů.


Značka zrozená v závodech a pro závody

Alpine založil v roce 1955 Jean Rédélé, mladý člověk s vášní pro motorsport, jehož oblíbená oblast – Alpy – mu byla inspirací pro název značky.

Podnik se začíná rozvíjet od 1962, kdy se objevila originální A110. V té době Alpine a Renault úzce spolupracují, neboť vozidla Alpine prodávají a servisují autorizovaní prodejci Renaultu. Na začátku sedmdesátých let patří Alpine mezi elitu v rallye. V roce 1971 Alpine ovládla stupně vítězů na Rallye Monte-Carlo, což se opakovalo v roce 1973, tedy v roce, kdy se stala prvním mistrem světa konstruktérů v rallye.


Současně se začaly prodávat i sériové vozy Alpine. Značka se proto rozhoduje postavit příslušný závod v Dieppe, který byl dán do provozu v roce 1969, dnes se tu vyrábí nová A110. V roce 1971, tedy dva roky předtím, než Alpine koupila skupina Renault, se objevuje na scéně A310.

Alpine zaznamenala největší úspěch v automobilovém sportu v roce 1978, kdy vyhrála závod 24 hodin Le Mans. Dieppe potom pokračovalo po dobu celých sedmdesátých a osmdesátých let v uvádění nových inovativních modelů na trh, přičemž šlo zejména o A310 V6 a GTA, až do doby, než se výroba definitivně zastavila v roce 1995. V roce 2017 uvedla Alpine na trh novou A110, model věrný nadčasovým principům originální A110, který měl okamžitý úspěch u nadšenců a získal řadu mezinárodních cen.Alpine 20.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar