Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Aliyyah Koloc za volantem tahače i Mercedesu: Vím, že to má cenu

Minulý týden prolomil tým Buggyra Racing konečně testovací prokletí. Vedle Tomáše Engeho a Davida Vršeckého, se na okruhu v Mostě proháněla i Aliyyah Koloc. Patnáctiletá dívka, která se má premiérově představit v závodě ME tahačů letos v létě, si kromě testování vlastního trucku Adama Lacka vyzkoušela rovněž Mercedes GT3.

Pokud vím, jedná se v souvislosti s tvojí kariérou v motosportu o první větší rozhovor?
Abych pravdu řekla, nejsem si jista, že se nacházím v situaci, kdy bych měla poskytovat rozhovory. Nejdříve by měly přijít výsledky, pak interview.


Důvodem rozhovoru je skutečnost, že se v patnácti chystáš na první závod ME tahačů, máš za sebou premiéru v Buggyra Zero Mileage GT Cup…


Co se trenažérů týče, měla jsem začít ještě o něco dříve. Ostatně, jsem globální ambasadorkou Zero Mileage Lubricant, konfrontaci se světovou špičkou e – Sportu mám vlastně v popisu práce. V Mercedesu GT jsem se ráda svezla, jet rovinku rychlostí 250 km/h a cítit, že auto má rezervy, je úžasné, jedná se o velký adrenalin. Tahačem jsem v Mostě jezdila už loni.Letos jsi do toho ale šla po roce intenzivní přípravy?

Snad to je na výsledcích vidět. Na rozdíl od loňska jsem nevyletěla z trati. Táta razí teorii, že bych to měla vyzkoušet v co nejvíce motoristických disciplín, přeskakování z jedné kategorie do druhé, pomůže mému jezdeckému růstu. Takže tahač, dakarská Tatra, Can Am, Mercedes GT 3. Nemám s tím problém, auta mě baví. Navíc mám kromě táty vedle sebe lidi jako David Vršecký, Tomáš Enge, Adam Lacko, kteří toho strašně moc dokázali. Mám se koho ptát a hlavně dostávám odpovědi, což je pro mě moc důležité.Na co se ptáš nejčastěji?

Zpočátku jsem řešila časy. David mi ale vysvětlil, že u jezdce je strašně důležité, jaký má ze svého výkonu vnitřní pocit. Je to asi stejné, jako v tenise, kdy se dá uspět i po špatném výkonu, protože soupeř hrál ještě hůře. Náhoda ale může zafungovat jednou, dvakrát, soudný hráč si to uvědomuje. Progres je založen na pocitu, že to, co dělám, dělám, i přes možné dílčí neúspěchy, dobře. Tím pádem to má cenu.Jaký máš pocit z testování?

Dobrý, protože cítím, že jsem se během roku někam posunula. Ještě není hotová analýza dat, ale táta s Davidem říkají, že v této fázi nejsou až tak moc důležitá. Jsem ale hodně soutěživá, zajímá mě, kde jsem udělala chybu, co můžu zlepšitVzhledem k věku, není kam spěchat?

Všichni kolem mě říkají totéž. Na závody letos nepojedu s tím, že se dostanu hned do super pole a přivezu body. Na to jsem soudná. Chci ale začít nabourávat představu Aliyyah Koloc jako pouhého marketingového projektuJsi dcera úspěšného otce, podobným spekulacím se nevyhneš?

To moc dobře vím. Proto hovořím o začátku nabourávání představy. Musím ale jezdit tak, aby poté, co se někdo podívá na moji jízdu, měl důvod říct, že v té holce něco je. I kdyby se mělo jednat o jednu dobře projetou zatáčku.Buggyra 30.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar