Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alfa Romeo oslavila 112 let ojedinělým způsobem

V den výročí značky se ulicemi Milána prohnal jednomístný monopost F1, který je jinak k vidění pouze na světových okruzích. Monopost během své projížďky navštívil náměstí Piazza Duomo a další působivá místa, jakými jsou náměstí Piazza San Babila, obchodní čtvrť Porta Nuova, majestátní hlavní nádraží či čtvrť City Life.

Projížďku městem zakončil monopost v ulici Gattamelata, která má velký historický význam. Právě zde se v roce 1910 nacházel první výrobní závod Alfa Romeo nazvaný Portello, který je nyní domovem nového „Flagship store“. Tento showroom byl první, který představil novou identitu značky. Spojení Alfa Romeo s městem Milano je mimořádně těsné. Právě tady byla před 112 lety založena automobilka Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, která motoristický svět obohatila o ušlechtilou italskou sportovnost, vášeň a nezaměnitelný styl Made in Italy.


Za volantem monopostu seděl finský jezdec týmu Alfa Romeo F1 Valtteri Bottas, který během několika měsíců účinkování ve formuli 1 předvedl strhující výkony. Ty mu do dnešního dne vynesly 46 bodů, což jej řadí na 8. místo v průběžném pořadí jezdců.


Od značky Alfa Romeo to byl mimořádně originální způsob, jak probudit duši města, které se jistě muselo divit, co se děje v dosud tichých ulicích tohoto mezinárodního a multietnického města, celosvětového symbolu Made in Italy.Alfa Romeo 21.7.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar