Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ALCAR - akční kola DEZENT, nová hybridní kola, pneu Falken

Jsme si vědomi toho, že pestrá nabídka 90 designů litých kol může být pro někoho až příliš široká.. Pro zjednodušení výběru jsme tak předvybrali z atraktivních designů odlišných charakterů zejména kola značky DEZENT a zvýhodnili u nich letošní jarní ceny.

Akční kola nejen od značky DEZENT

S homologovanými koly od ALCARu si motoristé nepořizují jen atraktivní doplněk vozu, ale také jistotu, že při kontrole na STK, policejní kontrole i v pojišťovně mohou být v klidu. Vedle tříleté záruky se totiž mohou spolehnout na to, že v případě potřeby jim rádi na zakoupená kola vystavíme Typový list zdarma, a to i po mnoha letech od jejich koupě.

Všechna data a homologace, včetně těch k již nevyráběným designům máme bezpečně uložena v naší databázi. Úspěšně jsme vyřešili konkrétní případy, kdy se motorista stal účastníkem dopravní nehody a pojišťovna zjistila, že nemá v Technickém průkazu zapsaná kola, která měl v době nehody namontovaná na vozidle.

Motorista se tak obrátil po několika letech od koupě kol na nás s žádostí o vystavení Typového listu. Protože se jednalo o litá kola z naší produkce, která byla na vůz schválená, zdarma jsme mu Typový list vystavili, on si na jeho základě nechal kola zapsat do Technického průkazu a mohl doložit pojišťovně, že kola jsou na vůz schválená.


Hybridní kola ALCAR v nových designech a rozměrech

Nabídka ALCAR Hybridních kol se stále rozšiřuje, co se týká designů, ale i dostupných rozměrů. Od první chvíle, kdy se toto kolo objevilo v naší nabídce bylo alternativou ke klasickým ocelovým kolům a nabízelo totožné rozměry jako originální ocelová kola. Vzhledem k poptávce na trhu, a to zejména od leasingových společností, začal ALCAR nabízet Hybridní kola také jako alternativu k litým kolům v rozměrech, ve kterých originální ocelová kola neexistují.

Týká se to například Hybridních kol v 17 palcích pro Škodu Octavia a Škodu Kamiq. Pro ty originální ocelové kolo v tomto rozměru neexistuje a ALCAR tak nabízí se svým Hybridním kolem cenově úspornější alternativu k 17palcovým litým kolům.


Rok 2023 byl pro ALCAR BOHEMIA obchodně úspěšný

Díky široké síti obchodních partnerů ALCAR BOHEMIA si zákazníci mohou vybrat litá kola exkluzivních značek po celé České republice. ALCAR BOHEMIA se díky obsáhlému sortimentu a skladovým zásobám stal spolehlivým dodavatelem každého kvalitního autoservisu a pneuservisu. Na začátku letošního roku ALCAR spustil nový webshop pro své obchodní partnery, který poskytuje komfortní přístup do centrálního obchodního a informačního systému ALCARu. Jeho součástí je také vylepšený konfigurátor kol, pneumatik, senzorů i kompletních kol, který partnerům maximálně usnadňuje objednávání zboží.

V roce 2023 dodal ALCAR BOHEMIA zákazníkům o 10 % litých a ocelových kol více než v předešlém roce. Prodej kompletních kol s pneumatikou meziročně vzrostl o 40 %, prodej pneumatik o 75 % a senzorů TPMS ALCAR dodal o 30 % více. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. ALCAR BOHEMIA spolupracuje také s některýmí importéry, například Hyundai, Kia, Toyota, Renault, Dacia nebo SsangYong.


Povinný TPMS pro nákladní vozidla

Již od července 2022 musí být všechna nově homologovaná nákladní vozidla tříd N1, N2, N3, přívěsy O3, O4 a autobusy M2 a M3 vybavena systémem sledování tlaku v pneumatikách. Od července 2024 se to pak bude týkat všech nově registrovaných vozidel těchto tříd. ALCAR pro nákladní vozy, autobusy a přívěsy nabízí 100% univerzální senzor ALCAR Sensor HD, který lze naprogramovat pro jakýkoliv model nákladního vozidla. Montáž probíhá přímo na kolo pomocí pásku vyvinutého pro extrémní zatížení.Špičková pneumatika pro elektromobily – Falken e. ZIEX

Pro nadcházející letní sezónu ALCAR nabízí speciální pneumatiku určenou pro elektromobily. Dezén e. ZIEX od japonské značky Falken je dostupný v rozměrech od 17 do 21 palců a je navržený pro vozidla, která vyžadují ultra nízký valivý odpor pro maximalizaci dojezdu. Její asymetrický dezén se vyznačuje optimalizovanými okraji běhounu, které zabraňují koncentraci tlaku jen do jednoho místa plynulým rozložením tlaku do zbytku pneumatiky. Dezén běhounu je optimalizován tak, aby co nejvíce kopíroval obrys bočnice pneumatiky, čímž se snižuje valivý odpor a prodlužuje dojezd vozidla, což je u vozů s elektrickým pohonem klíčovým parametrem.


Nový eTechničák

Od 1. 1. 2024 se k vozidlům již nevydávají velké technické průkazy. Ministerstvo dopravy spustilo aplikaci a webovou stránku, kde lze nahlížet do technických průkazů všech registrovaných vozidel online. Stačí znát VIN nebo číslo ORV (dříve OTP) neboli malého technického průkazu nebo číslo velkého technického průkazu. Náhled do technických průkazů online je možný přes webovou stránku nebo prostřednictvím aplikace eTechničák. Ministerstvo dopravy upozorňuje, že vzhledem k tomu, že se údaje do elektronického registru přepisovaly a zapisují ručně, může dojít k chybě. Případné chyby, například v případě rozměrů kol a pneumatik, opraví úředník na registru ve chvíli, kdy se mu například při přeregistraci vozidla dostane do ruky velký technický průkaz, který má přepsat a zkontrolovat. Poté papírovový technický průkaz motoristovi odebere a údaje o vozu tak již budou evidovány pouze elektronicky.Alcar 28.2.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar