Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ALCAR BOHEMIA úspěšně působí v ČR již 25 let

Společnost ALCAR BOHEMIA letos dosahuje významného jubilea v podobě 25 let úspěšného působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh téměř sedm milionů litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla.

Na litých kolech značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ocelových kolech značky ALCAR STAHLRAD jezdilo a jezdí v České republice již více než 1,75 milionu automobilů. ALCAR BOHEMIA si v ČR vybudoval pevnou a respektovanou pozici lídra a zároveň spolehlivého partnera i poskytovatele kvalitních služeb. Mezi obchodní partnery ALCARu patří zástupci celé automobilové branže. Jsou jimi autoservisy, zejména pak velké sítě pneuservisů, velkoobchody s pneumatikami, importéři a značkoví prodejci automobilů i velcí internetoví prodejci kol a pneumatik.Letos ALCAR své portfolio rozšířil o kompletní nabídku dojezdových kol včetně heveru a klíče pro všechny automobily na evropském trhu.
Omezená dostupnost nových automobilů na českém trhu v roce 2022 se u společnosti ALCAR BOHEMIA projevila meziročním 20% poklesem prodejů litých a ocelových kol. Prodej kompletních kol s pneumatikou a většinou i s TPMS senzorem naopak vzrostl téměř o 20 %. Prodej pneumatik meziročně vzrostl o 100 procent a senzorů TPMS ALCAR dodal o 15 procent více. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. V případě značek Hyundai, Kia, Toyota, Renault, Dacia nebo SsangYong pak ALCAR BOHEMIA spolupracuje přímo s jednotlivými importéry.

JL 2.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar