Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AKTUALIZOVÁNO: Rušení výstav a motoristických podniků

S účinností od 10. března 2020 od 18:00 hod se mimo jiné zakazují sportovní, spolkové, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto Mimořádného opatření.

20.3.

Rallye Křivonoska - nový termín 19.září
Jubilejní 50. ročník Veteran Rallye Křivonoska se přesouvá z důvodu COVID 19 na 19. září 2020. Přihlášení do soutěže je otevřeno stále online na našich webových stránkách v odkazu rallye Křivonoska. Uzávěrka je 31.července 2020. Účast je podmíněna zaplacením startovného do uzávěrky. Pokud Vám přesunutý termín nebude vyhovovat napište email na adresu wawreyn@cbamk.cz a startovné Vám bude vráceno. Pokud nebudete reagovat zůstává vše při starém.

Rallye Wiesbaden, která měla ve dnech 8. a 9.května vést i přes naše území byla přeložena na termín 2ý. až 29.května 2021.


18.3.

STUDENECKÉ MÍLE 2020 - ZRUŠENY
Vážení příznivci veteránů, je nám to velice líto, ale v souvislosti s aktuální situací ohledně Koronaviru musíme letošní ročník srazu veteránů zrušit. Rozhodně se ale chystáme v soutěži v dalších letech opět pokračovat. V současné době se v areálu koná výstavba nového pavilonu školy a úpravy přilehlého okolí a doufáme, že i toto pro příští roky velice zpestří naši soutěž. Moc Vám děkujeme za Vaši dosavadní přízeň a doufáme, že se sejdeme opět poslední sobotu v květnu 2021. S přátelským pozdravem a s prosbou o pochopení se s Vámi pro letošní rok loučí pořadatelé a obec Studenec.


17.3.

29. – 31. května, závody do vrchu, Ústí nad Orlicí ZRUŠENO

Rallye Prague Revival 2020

Situace se nevyvíjí dobře a my již jednáme s partnery o případném náhradním datu, což je neskutečně náročné. Jelikož přípravy akce zabraly téměř pět měsíců práce, určitě pojedeme, případný náhradní termín ihned zveřejníme. Definitivní stanovisko vydáme 1.4.2020.

16.3.2020

SPRINGS CLASSIC

Vážení soutěžící,

vzhledem k aktuálnímu dění a opatřením, jejichž cílem je zastavení šíření nákazy koronavirem, všichni určitě s napětím očekáváte informace týkající se premiérové Spring Classic.

Jelikož stav nouze skončí nejdříve týden před startem a nikdo z nás bohužel nedokáže v tuto chvíli odhadnout další vývoj situace, rozhodli jsme se odložit termín konání soutěže, původně naplánovaný na sobotu 18. dubna 2020. Setinová rallye by měla být událostí, kterou si všichni společně užijeme a nebudeme mít obavu o své zdraví.

Naším cílem je, aby se Spring Classic uskutečnila ještě v letošním roce. O novém termínu však budeme rozhodovat, až pandemie pomine a život se vrátí do běžných kolejí. Pokud požadujete vrátit již uhrazené startovné, pošlete nám e-mailem číslo bankovního účtu. V opačném případě se nemusíte obávat, že o své peníze přijdete, máte je u nás předplacené na Spring Classic, případně jinou námi pořádanou soutěž.

Děkujeme Vám za pochopení našeho nelehkého rozhodnutí a těšíme se na viděnou v lepších časech!

S přáním pevného zdraví

Pavel Kacerovský
ředitel I. Spring Classic 2020Rally Šumava/Vltava odloženy


S ohledem na vývoj uplynulých dnů rozhodl organizační výbor 29. Historic Vltava Rallye a 55. Rallye Šumava Klatovy o odložení obou soutěží. V tuto chvíli se jedná o jejich přesunutí na termín v druhé polovině roku 2020, nicméně nejasná současná situace zatím nedovoluje být konkrétnější. „Rozhodnutí nás velice mrzí, zdraví všech účastníků i občanů obcí na trasách našich soutěží je však pro nás tou nejdůležitější hodnotou,“ řekl k tomu Jan Petrů, předseda organizačního výboru obou klatovských soutěží. Ve chvíli, kdy bude možné podat přesnější informace o soutěžích, s nimi veřejnost seznámíme.

03. – 04. dubna závody do vrchu Brno Zrušeno

9. – 10. května MS v sidecarcrossu náhradní termín: 20. – 21. června


další info na www.autoklub.cz


13.3


Techno
Classica Essen

zatím přesun na 24. až 28. červnaMotokros Pacov
První závod MMČR v motokrosu se měl konat v Pacově 12. dubna 2020. S ohledem na vzniklou situaci se závod v Pacově přesouvá na 11. října 2020. bpEdda Cup Most
Zřejmě je i Vám všem jasné, že původní termín pro zahájení sezóny Edda Cup 2020 padá. Po dohodě s vedením autodromu máme k dispozici dva náhradní termíny.
Prvním je velikonoční neděle 12.4.2020. Je to těsně po uplynutí třiceti denní lhůty vládního nařízení. Pokud by bylo prodlouženo, tak termínem závodu bude sobota 17.10.2020.
Celá akce je Autodromu Most zaplacená v plné výši, a jelikož se neuvažuje o vrácení peněz, tak vybrané startovné zůstává v platnosti na náhradní termín.12.3.2020

Historic Pecka 2020
Z pro každého dobře známých důvodů se soutěž přesouvá na náhradní termín. S jeho zveřejněním se nechceme unáhlit, proto prosíme vyčkejte, než dojde ke zrušení opatření a sledujte další informace zde a na www.serialhistoric.cz Přihlášky necháváme v platnosti. O vrácení startovného lze zažádat na kontaktech v propozicích. Nezbývá než doufat, že se vše brzy v dobré obrátí a snad brzy na viděnou,

Setkání legend
Setkání legend, které se mělo uskutečnit ve dnech 3. a 4. dubna v Písku bylo zrušeno a pořadatelé se pokusí jej přeložit na jiný termín. Budeme vás informovat.


Žíželice
Volný motoristický podnik XI. Final Edition BRZ Žiželice 2020, který se měl konat v sobotu 21. 3. 2020, byl na základě rozhodnutí organizačního výboru zrušen. bp


Targa Florio
Ve druhé polovině května 2020 se měla ve spolupráci Autoklubu ČR s účastníky GRAND PRIX historických automobilů uskutečnit expedice Targa Florio ve stopách legendárního závodu, který je spojen se jménem Elišky Junkové, jež tady zazářila v roce 1928. Vzhledem k epidemii v Itálii způsobené novým koronavirem, je tato akce v letošním roce zrušena a uskuteční se v náhradním termínu. bp


Testování
S ohledem na přijatá opatření vládou ČR se testování vozidel s registrační značkou neuskuteční v předem plánovaných termínech 14. – 15. 3. a 27. – 29. 3. 2020. O náhradních termínech bude Autoklub České republiky včas informovat.


Prohlášení Automotoklubu Zálesí v AČR Humpolec

v návaznosti na nařízení vlády o vyhlášení Nouzového stavu ČR informuji autokrosovou veřejnost o vysoké pravděpodobnosti zrušení MČR v autokrosu Humpolec 18.-19. dubna.
V současné době nebudeme spouštět přihlášky ani rezervační systém a vyčkáme co se bude dít.
Pokud se situace za 30 dní změní, jsme připraveni vše operativně spustit a závod odjet.
Věřte, že nás to nikterak netěší, ale situace je bohužel taková.
Držme si tedy palce a věřme, že se všichni ve zdraví sejdeme 18.-19. dubna na závodech v Humpolci

V Humpolci 12.března 2020
Josef Špaček Předseda AMK Humpolec


Aktuálně k přípravě KOWAX Valašské rally ValMez

V návaznosti na dnešní rozhodnutí vlády ohledně nákazy koronavirem, dalšího omezení kulturních, společenských a sportovních akcí se s definitivní platností zastavuje příprava 39. ročníku KOWAX Valašské rally ValMez 2020. Soutěž se tak neuskuteční v plánovaném termínu 3. – 5. dubna 2020. Se všemi dotčenými stranami však hledáme východisko z této situace, o kterém budeme veřejnost posléze informovaPodle našeho názoru budou zrušeny i další akce:

21.3.Dakarské setkání Litomyšl ZRUŠENO

4.4.Průjezd Coppa d Europa přesunuto na 25. až 28.března 2021
24.- 25.4. Rally Vltava/Šumava
24. - 26.4. Rally Praha Revival
11.3.2020
Rally Hořovice zrušeny

Stále se šířící epidemie koronaviru s označením COVID-19 dopadla na první českou rally. Pořadatelé z Hořovic nechtějí zůstat v napětí, co bude za 5 týdnů, a odvolali svoji soutěž. Dvacátý ročník Rally Hořovice se měl konat v termínu 17. a 18. dubna 2020. Dvoudenní soutěž měla mít na svém programu 10 rychlostních zkoušek o celkové délce necelých 85 kilometrů.

Letošní ČMPR má v plánu následující soutěže: v květnu Podorlickou Rally, v červnu Radouňskou rallye, na přelomu měsíců července a srpna by se měla uskutečnit Rallye Železné hory se sídlem v Chrudimi a pohár by měla uzavřít Rallye Kroměříž.

P R O H L Á Š E N Í k ZAV Autodrom Most 4.dubna

Jistě jste všichni zaznamenali prohlášení vlády ČR o zákazu akcí s účastí nad 100 lidí vzhledem k vývoji epidemie / podle počtu telefonátů určitě :-) /.

Samozřejmě toto budeme respektovat, nicméně nyní počkáme do konce příštího týdne na vývoj situace, a poté se rozhodne. Určitě se akce nebude rušit, jednalo by se případně o přeložení na pozdější termín.


KOWAX Valašská rally 3. a 4.dubna

Pořadatelský tým KOWAX Valašské rally ValMez respektuje rozhodnutí Vlády ČR o zákazu akcí nad 100 účastníků, nicméně pokračuje v přípravě 39. ročníku. „I přes současný ne zcela přehledný vývoj pokračujeme na přípravě závodu. Sám za sebe jsem optimista a věřím, že tři týdny do startu závodu mohou přinést lepší zprávy,“ říká šéf organizačního týmu Jaromír Tomaštík.


UPOZORNĚNÍ autodrom Most
Situaci v souvislosti s šířením koronaviru a s ohledem na rozhodnutí bezpečnostní rady státu nyní vyhodnocujeme.⚠️ Ve středu 11. března budeme informovat veřejnost o našem stanovisku týkajícím se akcí autodromu, jež se mají uskutečnit v nejbližších termínech.

ME na Rechbergu zrušeno

Z Rakouska přišla zpráva, že závod mistrovství Evropy, který se měl uskutečnit ve dnech 24. a 25. dubna v Rechbergu byl zrušen. Uvažuje se o možném termínu na podzim.
Red 12.3.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar