Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Porsche 911 Clubsport - investiční příležitost Portu Gallery

V pořadí pátou investiční lahůdkou české on-line investiční galerie Portu Gallery je legendární Porsche 911 3.2L Clubsport M637 z roku 1989, jehož hodnota úpisu činí 4,2 milionu korun. Využít příležitosti a zakoupit podíl na tomto unikátním veteránu mohou investoři do upsání cílové částky, nejpozději však do konce června.

Do dvou uzavřených a dvou probíhajících úpisů na Portu Gallery zainvestovalo k dnešnímu dni téměř 550 investorů částku přesahující 7,6 milionu korun.

Současná turbulentní situace na kapitálových trzích nahrává stabilním investicím, které si v čase minimálně uchovávají hodnotu – a jako bonus investor získává prémii v podobě podílu na sběratelském skvostu. „Historie prokázala, že propad akciových trhů se na vývoji trhu s klasickými vozy nejen neprojevil, ale růst jejich hodnoty se tím naopak urychlil,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery. Podle jeho názoru se situace dá zobecnit i na další historické sběratelské či umělecké předměty.

Porsche 911 se stal legendou už v době své největší slávy. Šlo o velmi oblíbený vůz, ať už se jednalo o jakoukoliv variantu tohoto modelu. Pro Portu Gallery se podařilo získat model Clubsport, kterých bylo v letech 1987–1989 vyrobeno ve variantě kupé pouhých 189. Počet dochovaných kusů, navíc v tak skvělém stavu, v jakém je nabízený model Clubsport M637 z roku 1989, dává sám o sobě záruku kvalitní investiční příležitost.

Investiční příležitost potrvá do úpisu celé hodnoty investičního certifikátu, tj. 4,2 milionů korun, nejpozději do 15. června 2020.

Česká on-line investiční platforma Portu Gallery nabízí možnost investovat do unikátních alternativních investičních aktiv, a to už od jedné koruny. „Jde nám o demokratizaci investování. Chceme zpřístupnit investice široké veřejnosti a nabídnout možnost diverzifikace portfolia i mimo tradiční aktiva. Jsme přesvědčeni, že pro řadu lidí budou mít investice do předmětů s historickou či sběratelskou hodnotou své kouzlo,“ doplňuje Krejčí. V nadcházejících měsících Portu Gallery nabídne i další třídy aktiv, může se jednat například o známky nebo sběratelsky cenné hodinky.

Na platformě Portu Gallery byly od jejího spuštění v září loňského roku úspěšně zainvestovány již dva historické automobily. Porsche 911 R-Gruppe z roku 1974 s cílovou částkou 2,9 milionu korun se podařilo upsat za zhruba měsíc a půl s průměrnou investicí téměř 18 000 korun. Nejvyšší investovaná suma byla 250 tisíc korun, nejčastěji investoři upisovali 10 000 korun.

V případě druhého vozu Nash Healey Roadster z roku 1952 s cílovou částkou 2,8 milionu korun se do nákupu zapojilo 181 investorů s průměrem 15 470 korun. Nejvyšší investice přitom dosáhly 670, 300 a 100 tisíc korun. Na druhé straně si nákup vyzkoušelo i šest investorů s částkou 100 korun. V současné době mohou investoři vložit své peníze také do ikonického automobilu Ferrari 250 GT Coupé nebo do historických houslí Gennaro Testore z roku 1796.
Za projektem Portu Gallery stojí přední česká finanční skupina WOOD & Company.


PR 14.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar