Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový rekord elektrického Porsche na Severní smyčce Nürburgringu

Zkušební jezdec Lars Kern na Nürburgringu překonal sám sebe: s předsériovým Porsche Taycan zajel na Nordschleife čas 7:07,55 minuty. Tento oficiální čas na kolo je o neuvěřitelných 26 sekund rychlejší, než byl při své poslední rekordní jízdě v sedanu Taycan Turbo S Sport s performance paketem v srpnu 2022.

„Dvacet šest sekund je v motorsportu půl věčnosti. Larsův čas na kolo 7:07,55 minuty na Nordschleife je senzační a řadí Taycan do stejné ligy jako elektrická hyperauta,“ říká šéf modelové řady Kevin Giek. „A působivé na tom je, že během několika kol Lars zajel téměř přesně stejný čas."„Tlačil jsem, jak jsem mohl. Bylo to maximum, co jsem mohl udělat," říká Kern. Severní smyčka Nürburgringu byla pro celý den k dispozici výhradně zkušenému závodníkovi. Z bezpečnostních důvodů byl testovací vůz vybaven ochrannou klecí spolu se závodními sedadly.


Ve srovnání s rekordem z roku 2022 s Taycanem Turbo S byly časy výrazně lepší: předsériový vůz byl v úseku do Schwedenkreuz rychlejší o dobrých 25 km/h. Pro další ilustraci rozdílu: v době, kdy Kern nyní protnul cílovou čáru poblíž tribuny 13 (T13), by při své dřívější rekordní jízdě na Taycanu Turbo S (2022) právě projížděl vjezdem na Nordschleife a chystal se vjet do sekce Antoniusbuche.Rozdíl mezi předsériovým nejrychlejším Taycanem a současným Turbo S je více než 1,3 kilometru – údaj, který ilustruje skokový výkon dosažený na 20,8 km dlouhé trati v německém regionu Eifel.


Porsche 3.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar