Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia EV6 s high-tech kokpitem

Zbrusu nová Kia EV6 představuje řadu vyspělých technologií, jejichž cílem je inspirovat řidiče za volantem a zprostředkovat po všech stránkách promyšlené uživatelské prostředí. K požitku z jízdy bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení přispívají intuitivní systémy pro snadno dostupnou konektivitu, informace a rozšířenou realitu.

Model EV6 je postaven na modulární podvozkové architektuře E-GMP, díky níž nabídne plochou podlahu kabiny a vnitřní rozměry na vrcholu třídy. Vzdušná kabina zprostředkuje všem cestujícím uvolněnou atmosféru bez zbytečného stresu. Řidiče obklopují dva širokoúhlé displeje 12,3" s jemnou grafikou, kde se srozumitelnou formou zobrazují všechny klíčové jízdní údaje. Přímo před řidičem je nastavitelný ‚přístrojový štít‘ s informacemi o rychlosti, zbývajícím dojezdu na elektřinu a stavu nabití. Hned vedle je obrazovka centrálního displeje, na níž se společně zobrazuje navigace, infotainment a systémové nabídky.

Pobyt za volantem s důrazem na potřeby řidiče zpříjemňuje řada praktických prvků výbavy, jako např. bezklíčový vstup s dotykovými tlačítky na dveřích, programovatelné profily řidičů, relaxační sedadlo a ergonomický design. Od automaticky výsuvných klik dveří zapuštěných do karoserie přes intuitivní dotyková rozhraní až po head-up displej s rozšířenou realitou.

„Chceme, aby naše produkty zprostředkovaly zcela intuitivní a přirozené zkušenosti ke zpříjemnění každodenního života našich zákazníků a jejich inspiraci novými nápady. Naším cílem je navrhovat fyzické zkušenosti s naší značkou a vytvářet originální, nápadité a atraktivní elektromobily. Ideje našich návrhářů a záměry naší značky nebyly ještě nikdy tak těsně spjaty – zákazníci jsou středobodem naší práce a ovlivňují všechna naše rozhodnutí,“ doplnil Jason Jeong, prezident společnosti Kia Europe.

Vyspělé palubní technologie hladce propojují řidiče a EV6 prostřednictvím propracovaného head-up displeje (HUD) s podporou rozšířené reality – další technologií, která byla až doposud zpravidla vyhrazena pouze luxusním vozům. Výsledkem hladké komunikace mezi GPS, palubní kamerou a head-up displejem je promítání pokynů k odbočování na vozovku vpředu, aby řidič nikdy nebyl rušen od sledování dopravní situace. Displej s podporou rozšířené reality společně se dvěma obrazovkami zprostředkuje veškeré informace, které řidič potřebuje k příjemnému a podnětnému cestování bez nutnosti hledat další údaje jinde.

Akusticky pohltivé materiály v prostoru podlahy, podběhů kol, dveří, víka kufru a pneumatik potlačují hluk od vozovky i aerodynamický hluk, aby mohla celá posádka klidně relaxovat v tichém prostředí kabiny. Pobyt na palubě dále zpříjemňuje akustické čelní sklo a boční okénka, kdy hladina hluku v interiéru EV6 dosahuje úrovně prémiových vozů vyšší třídy.

Do roku 2026 má Kia v plánu zcela přepracovat svoji modelovou nabídku uvedením 11 nových elektromobilů; jejich prvním zástupcem je model EV6, který si mohou čeští zákazníci objednat v předprodeji již od 3. května.Kia 13.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar