Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Ceed -vůz s nejvyšší zůstatkovou hodnotou v roce 2025

Renomovaná společnost Bähr & Fess Forecasts GmbH, specializovaná na průzkumy trhu, označila model Kia Ceed za ‚vůz s nejvyšší zůstatkovou hodnotou v roce 2025‘ v kategorii kompaktů. Zvláštního uznání se dostalo i modelu Stonic, jenž skončil druhý v kategorii malých SUV. Model Picanto skončil třetí v segmentu malých vozů.

Toto důležité uznání od nezávislé a celosvětově uznávané organizace poukazuje na kvality vozů Kia, jakožto i opatření, kterými značka minimalizuje celkové náklady spojené s vlastnictvím automobilu. První místo v segmentu kompaktních vozů (nižší střední třída) obsadil model Ceed 1.0 T-GDI s maximem výkonu 100 k. Odborníci z Bähr & Fess Forecasts předpovídají, že po čtyřech letech poklesne cena vozu o 8379 eur*, čímž si uchová tak zůstatkovou hodnotu 48,5 % nákupní ceny – a porazí silnou konkurenci v podobě modelů Škoda Scala a VW Golf.

Oceňovaný Stonic v příslušném segmentu reprezentovalo provedení 1,2 litru s maximálním výkonem 84 k. Existuje zde předpoklad, že cena vozu do roku 2025 poklesne jen o 7909 eur*, a uchová si tak zůstatkovou hodnotu 52,5 % nákupní ceny.
V neposlední řadě se zvláštní zmínky dostalo modelu Picanto s motorizaci 1,0 litru (67 k), jehož cena by měla klesnout jen o 5536 eur* při uchování 48,5 % zůstatkové hodnoty v roce 2025.

Specialisté na finanční prognózy ze společnosti Bähr & Fess předpovídají ztrátu hodnoty (v absolutním i relativním vyjádření) příslušných modelů v době prodeje čtyři roky po zakoupení nového vozidla. Údaje od Bähr & Fess využívá řada finančních institucí a organizací v automobilovém odvětví vč. nejdůležitějších bank a leasingových společností. Výsledky zveřejňuje informační služba Focus Online.

*Maloobchodní ceny v Německu vycházející z průměrného ročního nájezdu 15 tis. km během sledovaného čtyřletého období.


KIA 17.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar