Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën NaviDrive - všestranný spolujezdec

Automobilka Citroën vybavuje své modely C5 a C6 navigačním systémem NaviDrive poslední generace, který oproti svým předchůdcům má inovované některé moduly a mnohá vylepšení od kvality grafiky až po některé telematické funkce.

Hlavní novinkou je využití pevného disku s kapacitou 30 GB, což bohatě stačí pro ukládání velkého množství map nebo hudebních souborů. Výkonná a zároveň snadno ovladatelná technologie, využitelná jak pro GPS navigaci, tak zároveň pro komfortní poslech hudby, není na současném trhu ještě příliš obvyklá.
Technologie HDD přináší další možnosti. V první řadě umožňuje uložit mapy 30 evropských zemí, takže uživatel už je nepotřebuje mít na CD nebo DVD discích. Tento fakt se konkrétně promítá také do podstatného zkrácení přepočítávání cestovních časů. Stejně tak umožňuje disku, aby se přeměnil v originální Juke-box až s 180 hodinami hudebního záznamu. Na pevný disk lze kopírovat skladby z audio CD nebo MP3. Řidič si pak může snadno vytvořit vlastní seznam skladeb.
Displej zvládne barevné 3D mapy, ale také vše, čím disponovaly předcházející generace NaviDrive (audio, hands free GSM telefonu apod.). Navíc poskytuje čtyři unikátní nadstavbové funkce, které jsou dostupné bezplatně.

Citroën Emergency – systém se uvede do činnosti při nehodě nebo nenadálé události, nevolnosti apod. Služba dostupná 24 h denně vyhledá vozidlo přes GSM podle dané země a zalarmuje záchranné služby. Celá záchranná akce se může „spustit“ automaticky podle závažnosti události, nebo pomocí tlačítka SOS na palubní desce vozu. V tuto chvíli je dostupná v 7 evropských zemích.

VIA Michelin – nonstop informační služba o dopravě a nehodách

Citroën Assistance – v případě naléhavé události kontaktuje řidič asistenční službu značky tlačítkem s dvojitým šípem na palubní desce a asistenční služba vysílá pomocné vozidlo.

Citroën On-line – přes tlačítko se znakem Citroënu komunikuje posádka s call centrem v otázkách týkajících se fungování a ovládání NaviDrive. To vše od pondělka do soboty od 8 do 20 hodin.

Novou generací NaviDrive přispívá Citroën ke klidnému a komfortnímu cestování s pocitem bezpečí a asistenční pomocí po celou dobu jízdy při mnoha nepředvídatelných událostech.

PL, 22.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar