Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia dominovala v Czech New Energies Rallye

Z letošního podniku 9. Czech New Energies Rallye konaném v Českém Krumlově, si tým Kia Czech odváží celkem pět cenných trofejí. Zkušená posádka Michal Žďárský s Jakubem Nábělkem ve voze Kia e-Niro zvítězila jak v ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti, tak i v přísně hodnocené FIA e-Rally Regularity Cup, ve které soupeřila jak s domácí tak i zahraniční konkurencí.

Pro stříbro si v obou výše zmíněných soutěžích pak dojela posádka Vojtěch

Formánek a Pavel Huňáček s vozem Kia e-Soul. Značka Kia si také připsala prvenství v Poháru konstruktérů.
Na start letošního ročníku českokrumlovské rallye zavítalo na 31 posádek s alternativními pohony, přičemž 27 z nich bylo s čistě elektrickými vozy.


„V poháru pod záštitou FIA zhruba polovinu výsledku tvoří spotřeba v průběhu celé soutěže, kterou jsme s naším vozem Kia e-Niro s průměrnou spotřebou 13 kWh/100 km taktéž ovládli,“ komentuje prvenství i v samostatně hodnoceném testu Energy Performance Index jezdec Michal Žďárský. Řidičské schopnosti dokládá i fakt, že ani jednou za celou dvoudenní soutěž o délce 378 km se v měřených testech pravidelnosti (RS) neumístili hůře než na třetím místě, přičemž ve druhém dni vyhráli 5 z 6 RS. Na 206 tajných kontrolách se zlatá posádka odchýlila od ideálního času s průměrnou odchylkou pouhé 0,69 sekundy.

Také druhá posádka Vojtěch Formánek a Pavel Huňáček, zajela excelentní výsledek. V mezinárodním poháru FIA e-Rally Regularity Cup skončili druzí, stříbrní dojeli i v české ÚAMK Česká trofej v ECO rallye pravidelnosti.

V hodnocení Energy Performance Index pod záštitou FIA tak dojeli s průměrnou spotřebou 13,45 kWh/100 km. Současně tým Kia Czech získal cenné 1. místo i v Poháru konstruktérů ze sedmi přihlášených výrobců.

Třetí posádka týmu Kia Czech se startovním číslem 27, kterou tvořili Václav Nývlt a Barbora Nývltová s vozem e-Niro se umístili na 23. místě v rámci poháru FIA a 25. místě v soutěži pravidelnosti.

Značka Kia se připravuje na start dalších letošních soutěží. Plánuje se zúčastnit dvou závodů pro alternativní pohony 4. Green Rally Tatry na Slovensku pořádaný v termínu 28. - 30. května a 4. ročníku ECO Energy Rally Bohemia, který se uskuteční 8. – 11. července.Kia 24.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar