Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

bimobil husky 235 - pro dovolenou i všední den

Kdo se zajímá o neobyčejné a kvalitní obytné automobily, obytné nástavby nebo karavany, by možná rád věděl, kdo jsou ti odborníci, kteří tyto praktické „obýváky na kolech“ vlastně tvoří. Jednou z firem je německá bimota von Liebe GmbH z Oberpframernu.

V roce 1977 založil strojní inženýr Raimund von Liebe podnik pro obytné nástavby, který se v následujících letech rychle rozrůstal. Dnes má společnost bimobil – von Liebe GmbH na čtyři desítky spolupracovníků, kteří vyrábějí zhruba stovku „mobilů“ ročně. Nejde tedy o žádný velký podnik, spíš o zdatnou rukodělnou výrobu s vysoce kvalifikovanými odborníky.
Název bimobil vlastně znamená dvojí použití. Automobil, nejčastěji pick-up, ke kterému se nástavba upevňuje lze jednak použít jako obytný, ale zároveň i transportní. Výměnná konstrukce nástavby představovala vždy těžiště výrobního programu. Kabiny se samostatným výměnným systémem nabízí bimobil pro nejrůznější pick-upy od Nissanu přes Ford až po Volkswagen, Land Rovery pochopitelně nevyjímaje, stejně jako Iveco nebo Mercedes Benz. Dnes tvoří polovinu výroby obytné nástavby pro pick-upy, druhá polovina je určena pro pevné upevnění k podvozku.


husky 235 pro Defender

K hodně využívaným offroadovým automobilům patří pochopitelně Land Rover Defender, který tak využila společnost bimobil pro svoji nejnovější obytnou nástavbu s názvem husky 235. Jde o model Crew Cab 130 s přeplňovaným vznětovým čtyřválcem 2.4 o výkonu 90 kW. Nástavba se dodává ve třech variantách, přičemž každý půdorys nabízí dvoulůžko umístěné v alkovně. U půdorysů 1 a 2 může být navíc prostorná sedací souprava přeměněna na ložnou plochu v zadní části. Největší zajímavostí a hlavně praktickým doplňkem obou provedení je zadní výklopná stěna s oknem. Cestující sedící na sedačce chrání tak před vlhkostí, nadměrným slunečním zářením a poskytuje zároveň i přísun čerstvého vzduchu. Půdorysy 1 a 3 jsou tak říkajíc menšími sourozenci nástavby 2L. „L“ v tomto případě znamená kompletně vybavenou nástavbu. Nechybí prostorná šatní skříň, velká kuchyňská jednotka, sprcha, WC a množství vtipně provedených úložných prostor pod sedáky a ve skříních. Decentně působící textilie s dobrou možností údržby doplňují příjemnou atmosféru interiéru. Výbornou klimatizaci vnitřního prostoru zajišťují samotné tloušťky stěn a střechy z 45mm silných hliníkových sendvičových desek. Nábytek ze světlého ušlechtilého dřeva (javor) vylepšují decentně umístěné a nadčasově působící kovové aplikace. K pozoruhodné nabídce nástavby husky 235 patří samozřejmě velkoryse dimenzované dvoulůžko (1600 x 2000 mm) v alkovně.
Bimobil husky 235 představuje klasickou snímací obytnou nástavbu, která tak podstatně rozšiřuje možnosti základního vozidla. Během několika minut lze nástavbu z vozidla sejmout nebo nasadit. Tím zůstávají schopnosti Land Roveru Defender nejen zachovány, ale zároveň mnohonásobně zvětšeny. Přípustná celková hmotnost celého vozidla včetně nástavby je 3380 kilogramů. Pořizovací cena nástavby husky 235 činí 24 430 eur, nové kompletní vozidlo včetně nástavby lze získat od 65 070 eur.


Rozměry
Celková délka vozidla: 5750 mm
Délka nástavby bez vozidla: 4070 mm
Šířka: 2120 mm
Celková výška: 2950 mm
Vnitřní délka nástavby: 3960 mm
Délka bez alkovny: 2270 mm
Vnitřní šířka: 2000 mm
Vnitřní výška: 1920 mm
Výška alkovny nad matrací: 640 mm
Výška nástavby s podpěrami: 2620 mm
Hmotnost nástavby s podpěrami: 615 – 685 mm


JL, 2.1.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar