Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zhongua Brilliance konečně v Evropě

Před dvěma roky byl na autosalonu AMI v Lipsku s velkou slávou představen čínský sedan střední třídy s exotickým názvem Zhongua. Od té doby se po něm jako by slehla zem a teprve nyní dal o sobě zase vědět.

Počátkem příštího roku by měly k zákazníkům evropského trhu přijít první modely Brilliance BS6. Pro sedan s délkou 4,88 m, šířkou 1,80 m a výškou 1,48 m (rozvor 2,74 m) jsou připraveny dvě zážehové pohonné jednotky, které konstrukčně vycházejí z nabídky Mitsubishi. Slabší čtyřválec 2.0 s výkonem 120 k a točivým momentem 170 N.m, který v kombinaci s mechanickou pětistupňovou převodovkou zrychlí z 0 na 100 km/h za 13,8 sekundy. Průměrná spotřeba by se měla pohybovat kolem 6,5 litru/100 km. Největší rychlost udává generální evropský importér 190 km/h.
K dispozici je ještě silnější čtyřválec 2.4 se 130 k a 195 N.m. Díky výkonnostnímu nárůstu Brilliance zrychlí ve sprintu za 12,5 sekundy a rychlost vzrostla na 195 km/h. Spotřeba má být o tři desetiny litru na sto kilometrů vyšší. Elegantní Zhonghua (čti Šong Hua) překvapil nejen designem z pera Pininfariny, ale také bohatou výbavou dodávanou už v sérii, jak se ostatně na takové auto sluší.
Automobily vyrábí společnost Shenyang Brilliance Jinbei Automobile, která do závodu na výrobu těchto vozů, odkud mimo jiné vyjíždějí také trojkové a pětkové BMW pro místní trh, investoval na 450 milionů euro. Definitivní cena ještě stanovena nebyla, ale neměla by přesáhnout dvacet tisíc euro. Prostě Čína začíná dobývat také automobilový svět.
Ještě dodejme, že objem zavazadlového prostoru činí 550 litrů, pohotovostní hmotnost 1445 kg a nádrž na 74 litrů paliva. Všechny modely používají sériově 16“ kola s pneumatikami 205/55.
Sériová výbava zahrnuje mj. ABS, elektronický brzdový asistent, uzávěrku diferenciálu, čelní airbagy, kotoučové brzdy na všech kolech, parkovací asistent, klimatizaci, dálkové ovládání centrálního zamykání. Dvoulitr se bude dodávat ve výbavě Comfort a Deluxe, verze 2.4 jen jako Deluxe. Cena by měla začínat na 23 000 eur.

AH, 4.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar