Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ženevský autosalon zrušen, Retro Classics ve Stuttgartu v pohodě

Dnes dopoledne zakázala švýcarská vláda pořádání všech veřejných i soukromých akcí, kterých by se zúčastnilo více než tisíc lidí. Důvod je asi každému jasný a týká se i Ženevského autosalonu, který měl začít v úterý odbornými dny.

Pořadatelé se snažili do poslední chvíle autosalon zachovat, a ještě minulý čtvrtek prohlašovali, že výstava bude. Ale už během týdne přicházely signály o různých opatřeních. Například Škoda Auto zrušila tiskovou konferenci. Čínská automobilka Aiways nestačila dovézt techniku


U japonských značek dostávali manažeři od určité pozice zákaz. Kdo se chtěl do Ženevy vydat, hrozila mu následně karanténa. Ve čtvrtek v odpoledních hodinách zrušila svou tiskovou konferenci Škoda. V noci ze čtvrtka na pátek odvolala účast čínská automobilka Byton. Další čínský výrobce Aiways už od středy hlásil, že do Ženevy nestihne dopravit svou připravenou novinku. A tak bychom mohli pokračovat. Zákaz platí zatím do 15.března, kdy měl autosalon končit.

Přestože je Ženevský autosalon nejvýznamnější v Evropě, tak už předem zrušily účast Volvo, Ford, Opel, Land Rover a Jaguar, Peugeot, Citroën , Nissan, Mitsubishi, Subaru, Lamborghini, Maserati nebo Mini.POZN:
Včera jsme navštívili Retro Classics ve Stuttgartu a nezaznamenali jsme vůbec nic, co by nasvědčovalo nějakým obavám, všechno probíhalo normálně a návštěvníci se spokojeně bavili.


JL 28.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar