Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo řady 90 v novém provedení

Automobilka Volvo Cars představuje modely S90 a kombi V90 v V90 Cross v novém provedení. K významné změně došlo též u širšího portfolia, v rámci něhož jsou nyní pro každý model Volvo dostupné i jeho mild hybridní varianty využívající 48V elektrický systém.

Pokud jde o výše zmíněný design exteriéru, designéři automobilky Volvo přikročili k celé řadě změn u přídi i zádi modelů S90 a V90. Zahrnují nová mlhová světla, nový design spoileru a nově přepracovanou spodní část předního nárazníku.

Nejvýraznější změnou, kterou zaznamenaly modely V90 a V90 Cross Country, je nový design koncových světel, která se nyní mohou pochlubit kompletním LED provedením s charakteristickým světelným podpisem a sekvenčními směrovými světly. Vzhledem k rozšíření palety barevných laků i nabídky kol získávají zákazníci ještě více možností personalizace.
Audiosystém Bowers & Wilkins nyní zapůsobí celou řadou inovací, jako jsou zdokonalený zesilovač, automatické potlačení hlučnosti vozu i nový režim imitující akustiku jazzového klubu. Díky tomu všemu se může celá posádka těšit na mimořádný poslechový zážitek.


Další novou výbavou interiéru je vyspělý systém čištění vzduchu se senzorem PM 2.5, který dokáže eliminovat částečky polétavého prachu. Tento systém, který byl nejprve vyvinut pro čínský trh a nyní je zaváděn po celém světě, umožňuje řidiči sledovat kvalitu vzduchu v interiéru prostřednictvím displeje středové konzoly. Na přání může vyspělý systém čištění vzduchu během několika minut vyčistit vzduch v kabině tak, že nebude obsahovat téměř žádné částečky jemného prachu.


Všechny modely řad 90 a 60 budou nyní místo 12V zásuvek vybaveny dvěma zadními USB-C konektory pro nabíjení elektrických zařízení.


V nabídce pro všechny modely řad 90 a 60 se nyní objeví exkluzivní vlněné čalounění sedadel Tailored Wool Blend, které bylo poprvé představeno vloni pro Volvo XC90. Mimoto budou u nejvyšších úrovní výbavy k dispozici také varianty čalounění bez využití kůže.

S ohledem na celé modelové portfolio společnost Volvo Cars významně rozšířila svou nabídku 48V mild hybridních motorizací, díky čemuž je tento druh pohonu nyní k dispozici pro každý model značky.

Mild hybridní varianty, které byly poprvé představeny v loňském roce pro SUV Volvo XC90 a Volvo XC60, budou nyní k dispozici i u ostatních modelů řad 90 a 60, stejně jako pro Volvo XC40. Mild hybridní Volvo V90 Cross Country se tím pádem stává první elektrifikovanou variantou v historii modelové řady Cross Country.
Mild hybridní modely automobilky Volvo Cars nabídnou řidičům v reálných jízdních podmínkách až o 15 % nižší spotřebu paliva doprovázenou snížením emisí. Systém funguje na principu spolupráce elektronického brzdového systému se systémem rekuperace brzdné energie, což díky opětovnému využití energie vznikající při brzdění přispívá ke snížení spotřeby paliva.


Volvo 26.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar