Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo XC90 v novém provedení

Automobilka Volvo Cars představila model XC90, který je současně jejím nejlépe prodávaným velkým SUV, v novém provedení. Mezi novinky patří i nově vyvinuté hospodárné motorizace.

[*2

Volvo XC90 v novém provedení poprvé nabízí vyspělý brzdový systém s rekuperací kinetické energie, který je propojen se stávajícími spalovacími motory, aby společně vytvořily novou integrovanou elektrifikovanou pohonnou jednotku, jež bude označena znakem „B“.
Nové elektrifikované agregáty nabídnou řidičům v reálných jízdních podmínkách až o 15 % nižší spotřebu paliva doprovázenou snížením emisí.
Nový elektronický brzdový systém spolupracuje se systémem rekuperace brzdné energie, aby prostřednictvím opětovného využití energie vznikající při brzdění přispěly ke snížení spotřeby paliva.

Nové elektrifikované agregáty Volva XC90 s písmenem „B“ ve znaku doplňují stávající plug-in hybridní variantu T8 Twin Engine.

Při pohledu zvenku nabízí například nová kola, další barevné odstíny karoserie a inovovaná maska chladiče.Interiér zůstává v podstatě stejný a asi největší změnou je možnost vybrat si při objednávání vozu z více rozdílných konfigurací sedadel. Od standardní pětimístné varianty a sedmimístné rodinné verze až po zbrusu novou šestimístnou konfiguraci je Volvo XC90 dostupné s různým počtem sedadel.

Pokud jde o technologie aktivní bezpečnosti, Volvo XC90 nyní nabízí řidičům podporu řízení v rámci City Safety pro efektivní vyhýbací manévr před překážkou a informačního systému monitorujícího mrtvý úhel. Systém City Safety s funkcí automatického brzdění navíc i nadále zůstává jediným bezpečnostním systémem na trhu, který umí rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.

Volvo XC90 je také standardně dostupné se systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, který byl poprvé představen v modelu XC60. Technologie varování před křížením cesty jiným vozidlem, jež je součástí systému monitorujícího mrtvý úhel, nyní zahrnuje i funkci automatického brzdění.

Volvo XC90 MY20 se začne vyrábět ve švédské továrně Torslanda v květnu, přičemž jej lze na všech trzích automobilky Volvo po celém světě objednávat již záhy.Volvo 28.2.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar