Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Volvo XC90 Sport pro náročné

V reakci na požadavky zákazníků rozšiřuje společnost Volvo Car Corporation modelovou řadu XC90 o nové provedení – Volvo XC90 Sport. Díky dynamickému nastavení podvozku, jedinečnému vzhledu a výbavě nabídne řidičům lepší jízdní vlastnosti a vyšší atraktivitu.

 

Volvo XC90 Sport není sportovnější pouze pokud jde o vzhled. Nastavení podvozku bylo upraveno s cílem zvýšit potěšení z jízdy. Vyztužené stabilizátory a tlumiče jsou zárukou vyšší stability při jízdě zatáčkami. Také řízení bylo upraveno tak, aby bylo schopno nabídnout rychlejší odezvu. Systém automatického vyrovnávání světlé výšky - Nivomat - je součástí standardní výbavy  u pětimístné i sedmimístné verze. Systém byl vyladěn tak, aby poskytoval vyšší stabilitu a kontrolu nad vozidlem.
 „Všem řidičům Volva XC90 Sport můžeme bez obav slíbit skutečně atraktivní zážitek," říká Karin Falk. „Jízdní vlastnosti jsou na takové úrovni, jakou by od SUV značky Volvo málokdo očekával. Tohoto výsledku jsme dosáhli bez kompromisu v oblasti komfortu jízdy. Podařilo se nám nalézt rovnováhu mezi stabilitou jízdy a schopností absorbovat nerovnosti na vozovce."
Novinka bude uvedena na trh v barvě Passion Red, vybavena dvojitými chromovanými koncovkami výfuku a většími koly z lehkých slitin o rozměru 19", jež jsou k dispozici buď v jasně stříbrné barvě, nebo v provedení diamond cut s kontrastním efektem. Velikost kol zdůrazňují také lemy blatníků lakované v barvě karosérie.
Detaily a lišty jsou místo standardního chromu provedeny v matné stříbrné barvě, která je použita také na spodních chráničích nárazníků. Speciální prahové lišty jsou vyrobeny z kartáčované nerezové oceli. Pro zdůraznění sportovní povahy vozu a pro dosažení dynamičtějšího vzhledu není vůz vybaven střešními ližinami.

Také interiér odpovídá charakteru vozu. Sportovní volant a hlavice řadicí páky jsou potaženy perforovanou kůží, sportovní sedadla poskytují lepší boční oporu a jsou čalouněna kombinací dvou druhů kůže, čímž je dosaženo exkluzivního vzhledu. Přístroje na palubní desce mají lesklé modré číselníky inspirované chronografem.

Nabídka motorů pro Volvo XC90 Sport zahrnuje vidlicový osmiválec (315 k, 440 N.m), řadový šestiválec 3.2 litru (238 k, 320 N.m) a nejnovější generaci turbodieselu 2.4 D5 (185 k, 400 N.m).

 

JL,28.7.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar