Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo XC90 Executive s inovovaným designem

Stejně jako Volvo XC90 byla také exkluzivní verze Execttive modelového roku 2007 vylepšena v řadě oblastí. Inovovaný vzhled, nový řadový šestiválcový motor a pokročilé bezpečnostní systémy přispívají k posílení pozice tohoto modelu na trhu SUV.

 

Volvo XC90 Executive je nejprestižnější verzí modelu XC90, která je speciálně zkonstruována pro nejnáročnější zákazníky. Proto byla provedena řada vylepšení, přesahující rámec nových funkcí nabízených u standardního provedení XC90.

Model Executive lze rozpoznat podle diskrétního emblému na sloupku zadních dveří. Zvláštní charakter mu dodávají chromovaná vnější zpětná zrcátka a C-sloupky nebo lemy blatníků lakované v barvě karosérie. Zezadu se pozná podle oválných koncovek překrývající obě trubky výfuku. Může být také vybaveno 19" koly z lehkých slitin.

Interiér byl navržen a vybaven tak, aby vytvářel prvotřídní dojem. Jednou z alternativ čalounění je klasické kožené čalounění Executive s kontrastními švy a lemy. Tento typ čalounění je nyní nově použit také u sedadel ve třetí řadě. Obložení panelů ořechovým dřevem je součástí standardní výbavy a číselníky na přístrojovém panelu mají výrazný vzhled inspirovaný číselníky chronografů.

K exkluzivnímu prostředí v interiéru přispívají i speciální koberce s mimořádně vysokým vlasem. Středový tunel může být vybaven chladničkou. Volitelná výbava obsahuje multimediální systém RSE pro cestující na zadních sedadlech. Ten zahrnuje DVD přehrávač, displeje integrované do zadní části opěrek hlavy předních sedadel, bezdrátová sluchátka a dálkové ovládání. Díky přídavnému konektoru je k němu možné připojit druhý DVD přehrávač, video hru, kameru, nebo jiná zařízení. Obrazovky mohou být použity nezávisle na sobě.

Nabídka motorů zahrnuje výkonný motor V8 4.4 (315 k), nový řadový šestiválec 3.2 (238 k) a turbodiesel 2.4 (185 k) poslední generace. Všechny motory jsou kompaktní a jsou uložené napříč, čímž je zajištěna maximální úroveň bezpečnosti a prostorná kabina.

 

AH, 17.5.2006
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar