Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo XC70 - sportovnější a výkonnější (I)

Kombinaci důmyslných linií s dynamičtější zádí a tmavými plastovými panely dodává novému Volvu XC70 elegantnější a luxusnější vzhled. To však neznamená, že by se vzdalo pozice nejsportovnějšího a současně nejschopnějšího modelu řady XC.

Tmavou příď současného modelu XC70 nahradily nové zaoblené tvary. Světlomety a mřížka chladiče jsou větší a mají stejný lichoběžníkový tvar, představený u XC60 Concept.
Pro zachování robustního vzhledu byly plastové panely v rozích kolem vstupních vzduchových otvorů zvýrazněny, přičemž i samotné vstupní otvory jsou větší. Stříbrný ochranný kryt na přídi byl rozšířen a integrován do nárazníku, takže nyní připomíná spoiler.
Na bocích doplňují kontrastní ochranné panely ve spodní části dveří chromované lišty, zdůrazňující zamýšlenou siluetu vysokého, prostorného vozidla s elegantními liniemi a výraznými svaly.
Rámy bočních oken, výrazné boky a čisté linie vytvářejí harmonii mezi zaoblenou sportovní přídí a prostornou zádí vozu kombi. Výrazné podběhy kol dokládají jízdní schopnosti. Vůz lze vybavit různými typy kol až po sportovní šestipaprsková 18“ kola z lehkých slitin.
Záď XC70 působí dynamičtějším a výraznějším dojmem; nejnápadnější součástí je šestiúhelníkový design převzatý ze skleněných zadních dveří modelu C30. Sklo zadních dveří sahá až pod úroveň bočních oken, díky čemuž má řidič lepší výhled vzad.
Použitím přesahujících dveří zavazadlového prostoru, které se vyklápějí i se zadními světly, je prostor uvnitř vozidla větší než dříve a předměty se do něj snáze nakládají.
K vysokému komfortu přispívají výborná sedadla a ergonomicky navržené přístroje, včetně elegantní tenké středové konzoly a audiosystému.
Kromě provedení Sandstone Beige a Anthracite Black je v nabídce také provedení Espresso Brown, u něhož tmavá barva sedadel, panelů dveří a přístrojové desky kontrastuje s pískově zbarvenými detaily zbývajících částí interiéru.
„Někdo by mohl říci, že XC70 je automobilem dvou tváří. V pracovní dny je to důmyslný a elegantní automobil pro aktivní životní styl. O víkendech se přemění na odolného partnera pro všechny druhy vzrušujících dobrodružství,“ říká Jonathan Disley, který navrhoval interiér nového Volva XC70. (Pokračování zítra)

Jindřich Lasík, 15.3.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar