Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo S80 se skandinávským luxusem

Pod tímto přívlastkem si musíme představit čisté a elegantní linie a důmyslné funkce, kde byl každý detail navržen s důrazem na pohodlí uživatele.

Svou přitažlivost zakládá na estetice, vysokých cenách a pocitu jedinečnosti. Luxus

vyjadřuje nejen jednoduchým a elegantním designem, ale také technologií poskytující uživateli praktické výhody ne bo ryzí potěšení z každého detailu i prvotřídní úrovně bezpečnosti a ochrany životního prostředí.
Tvary a materiály představují neustálý vývoj, zvnějšku dostalo Volvo kompaktnější, mladistvější a dynamičtější vzhled. Vybrané materiály a barvy vytvářejí přitažlivější atmosféru, která se prolíná s důmyslnými a uživatelsky přívětivými technologiemi.
Druhá generace modelu S80 je prvním sedanem značky s napříč uloženým motorem V8 s výkonem 315 k a točivým momentem 440 N.m. Tento motor se čtyřmi katalyzátory a pokročilou elektronikou byl nejprve představen ve Volvu XC90. V kombinaci s tímto motorem je k dispozici systém pohonu všech kol.
Z dalších pohonných jednotek se představí nový atmosférický šestiválec, který se svými kompaktními rozměry blíží pětiválcům Volvo. Díky tomu, že pohon vačkového hřídele a některé další součásti byly přemístěny a částečně integrovány do bloku motoru, může být spojen se šestistupňovou samočinnou převodovkou.  Disponuje objemem 3,2 litru, (238 k, 320 N.m.
V nabídce nechybí přeplňovaný pětiválec 2.5 (200 k, 300 N.m) a poslední generace pětiválcového turbodieselu (185 k, 400 N.m).
Nová „osmdesátka“ může být navíc vybavena aktivním podvozkem Four-C, automaticky upravující svou charakteristiku v závislosti na aktuálních podmínkách.
Součástí standardní výbavy je protismykový systém DSTC. Poprvé se také představí adaptivní tempomat se systémem výstrahy před kolizí a s podporou brzdění. Tento systém má dvě funkce - automaticky udržuje zvolenou vzdálenost od vozidla vpředu. Pokud není používán a mezera před vozidlem se zkrátí natolik rychle, že hrozí kolize, je řidič upozorněn výstražným signálem a světly. Zároveň je připraven zasáhnout brzdový systém. Bezpečnost zvyšují aktivní bi-xenonové světlomety.
Dálkový ovladač PCC nabízí řadu inteligentních funkcí. Řidič si může třeba ověřit stav zabezpečení vozu, zda je zamknuté, nebo nedošlo k aktivaci alarmu. Na osobu skrytou ve vozidle upozorní snímač srdečního tepu.
Volvo S80 bude velmi silným konkurentem, který by mohl získat mnoho zákazníků. Předpokládá se, že 70 procent z průměrného počtu 50 000 vyrobených vozidel si koupí zákazníci, kteří v současnosti vůz Volvo nemají.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar