Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo S80 - 4WD pro T6 turbo a D5

Volvo S80 je nyní nabízeno se šestiválcem T6/285 koní a se systémem pohonu všech kol, poprvé představeným v novém Volvu V70. Další novinkou je kombinace turbodieselu D5/185 k s pohonem všech kol AWD.

Motor T6 dodává nabídce motorů pro model S80 novou dimenzi. Tento motor byl naprogramován tak, aby nabízel nejvyšší možný výkon při co nejnižší spotřebě paliva a emisích škodlivin. Benzinový motor T6 vychází z kompaktního celohliníkového benzinového 3.2 litru, který je pro Volvo S80 dostupný již od uvedení modelu na trh v březnu 2006.
Přeplňovaná verze má objem 3,0 litru, disponuje výkonem 210 kW (285 k) a točivým momentem 400 Nm, který je k dispozici v celém rozmezí otáček již od 1500/min. Je zárukou dynamické akcelerace i plynulých jízdních vlastností (0-100 km/h za 6,9 s).
Nepatrně menší zdvihový objem přeplňované verze daný menším vrtáním a kratším zdvihem je kompenzován turbodmychadlem, které využívá výfukové plyny ve dvou stupních, přičemž stlačený vzduch z turbodmychadla je rozdělen vždy do tří válců - tento systém je znám pod označením "twin scroll".
Technologie „twin-scroll“ umožňuje využití kompaktnějšího a jednoduššího turbodmychadla a nabízí dynamičtější odezvu, která je plně srovnatelná se dvěma turbodmychadly.
Verze T6 Volva S80 je vybavena systémem pohonu všech kol AWD, které elektronicky řízenou hydraulickou spojkou rozděluje hnací sílu mezi kola přední a zadní nápravy tak, aby byla zajištěna optimální stabilita za všech podmínek. Systém disponuje technologií Instant Traction, která při rozjezdu na kluzkém nebo nezpevněném povrchu zajišťuje bleskurychlý přenos výkonu z předních na zadní kola.
S pohonem AWD může být ve vlivu S80 spojen také pětiválcový turbodiesel D5, výkonný a dynamický motor s výkonem 136 kW (185 k) a točivým momentem 400 Nm v širokém rozmezí otáček. Nový motor D5 je vybaven elektronicky řízeným turbodmychadlem, pokročilou technologií vícebodového vstřikování paliva a výkonným systémem řízení motoru. Mimořádný zážitek z jízdy je ještě zesílen špičkovou ovladatelností a trakcí zajišťovanou pohonem všech kol s technologií Instant Traction. Jeho součástí je bezúdržbový částicový filtr.

JL, 10.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar