Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Volvo S60 se sportovnějším charakterem

Při inovaci Volva S60 se designéři zaměřili zejména na vylepšení současného sportovního profilu sedanu, který se s řadou doplňků volitelné výbavy stává nyní ještě přitažlivější. Model roku 2007 poznáme podle nové mřížky chladiče s výraznějším logem ve tvaru klasického, avšak omlazeného symbolu železa.

 

Výraznější přední spoiler (volitelná výbava) dodává spodní části přídě ostřejší linie. Víko zavazadlového prostoru může být vybaveno novým sportovním spoilerem ve tvaru křídla. Vnější zpětná zrcátka jsou vybavena integrovanými ukazateli směru. Pokud řidič lehce stlačí páčku stíračů, ukazatele třikrát zablikají. Zákazník si může zvolit ze tří nových barev karosérie - Electric Silver, Orinoco Blue a Maple Red, stejně jako tří nových druhů kol z lehkých slitin - Nodus, Tucana, a Eudora.

Také v interiéru najdeme nové doplňky, například obložení panelů novým mřížkovaným hliníkem. Obložení (volitelné) bylo navrženo tak, aby vytvářelo jak lepší trojrozměrný dojem, tak lepší pocit při pohledu i doteku. Na páčkách pod volantem, na mřížkách otvorů větrání a na volantu jsou použity lesklé hliníkové prvky. Podobné kovové detaily jsou rovněž na novém tříramenném sportovním volantu potaženém perforovanou kůží (volitelná výbava).
Pro posílení sportovního dojmu může být přístrojový panel objednán ve volitelném provedení inspirovaném ciferníkem sportovních hodinek (chronografu), představené u Volva S80 a v u nejsportovnějšího modelu S60 R. Dalším novým doplňkem je vnitřní zpětné zrcátko s vestavěným kompasem.
Nabídka čalounění byla rozšířena o sportovní kožené čalounění se dvou kontrastních odstínech a texturách s kontrastními švy.

Ke zdůraznění sportovní povahy byl standardní podvozek v celé řadě oblastí vylepšen. Tužší tlumiče a pružiny na přední i zadní nápravě zvyšují torzní tuhost vozidla přibližně o 25 procent. Stabilizátory na obou nápravách jsou tužší než v minulosti a ložisková pouzdra pevná, což dohromady vytváří harmonickou rovnováhu mezi jistými jízdními vlastnostmi a vysokým komfortem. Volvo S60 může být na přání vybaveno aktivními bi-xenonovými světlomety, které se mohou natáčet až o 15 stupňů v kterémkoliv směru v závislosti na směru vozovky.

 

JL, 2.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar