Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo C40 Recharge koupíte jen online

Budoucnost společnosti Volvo Cars se ponese ve znamení elektřiny a nové Volvo C40 Recharge představuje poslední manifest demonstrující její rozhodnutí pro bezemisní budoucnost.

Volvo C40 Recharge nabízí veškeré výhody SUV, ale v nižším a elegantnějším provedení. Jedná se o model postavený na základě platformy CMA a současně o historicky první model Volvo navržený jen pro čistě elektrický pohon.

Po představení Volva XC40 Recharge a nyní i Volva C40 Recharge se společnost Volvo Cars v příštích letech chystá uvést ještě několik dalších elektrických modelů.
Již v roce 2025 by podle očekávání automobilky měla 50 % jejího globálního prodeje tvořit plně elektrická vozidla, zatímco zbytek budou hybridy. Od roku 2030 má automobilka v plánu prodávat výhradně čistě elektrická vozidla.

Volvo C40 Recharge zaujme mimo jiné svou přitažlivou zádí, která harmonicky navazuje na nízkou střešní linii. Příď pak představuje novou tvář elektrických vozů Volvo, jejíž součást tvoří světlomety vybavené nejmodernější pixelovou technologií.
Uvnitř zákazníci jistě ocení vysokou jízdní pozici, preferovanou většinou řidičů vozů Volvo. Interiér je dostupný v různých barevných provedeních a s dekorativní výbavou unikátní pro tento model. Současně se jedná o první model Volvo, v němž nejsou použity žádné kožené materiály.

Je vybaveno jedním z nejlepších infotainment systémů na trhu. Funguje na základě OS Android a byl vyvinut za spolupráce se společností Google. Mezi jeho výhody patří integrované aplikace a služby Google, jako jsou například mapy Google Maps, asistent Google Assistant a obchod Google Play.*

Pohon tvoří dva elektromotory, z nichž jeden pohání přední kola a druhý zadní nápravu. Energii oba motory čerpají ze 78kWh akumulátoru, který je na rychlonabíjecích stanicích možné nabít na 80 % kapacity během 40 minut. Dojezd vozu se očekává kolem 420 km, což je vzdálenost, která by se měla postupem doby díky softwarovým aktualizacím OTA (vzdálený přístup) ještě prodloužit.

Volvo C40 Recharge bude dostupné pouze online. V zájmu zjednodušení nabídky pro daný model a s cílem klást důraz na atraktivní předkonfigurované varianty společnost Volvo Cars zredukovala nabídku voleb pro zájemce o Volvo C40 Recharge.

Nové Volvo C40 Recharge bude zákazníkům dodáváno s celým balíčkem komfortní péče, která zahrnuje položky, jako jsou servis, záruka, silniční asistenční služba a na základě dostupnosti také pojištění a různé možnosti pro nabíjení v domácích podmínkách.

Výroba Volva C40 Recharge bude zahájena letos na podzim, přičemž bude probíhat stejně jako produkce Volva XC40 Recharge v továrně automobilky Volvo Cars v belgickém Gentu.Volvo 2.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar