Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo C30 do výroby

Sportovní design, dvoje dveře, čtyři samostatná sedadla a prosklená záď dodávají modelu C30 jedinečný charakter. Volvo jej představí veřejnosti na autosalónu v Paříži koncem září. Výroba bude zahájena ještě v závěru roku 2006.

 

Atraktivní C30 má za cíl oslovit skupinu mladých lidí, preferující vzrušující design a výborné jízdní vlastnosti. Automobil byl zkonstruován tak, aby odpovídal jejich vkusu a životnímu stylu.
Vzhled sériové verze odpovídá konceptu Volva C30, který byl počátkem roku představen na autosalónu v Detroitu. Příď, připomínající sedan S40 nebo V50, si uchovává svůj konzervativní charakter se skloněnými světlomety a s nízkou, širokou mřížkou chladiče. 
Při pohledu z boku upoutají podběhy kol s výraznými lemy blatníků, které se objevily již na studii. Skloněná střecha, která dodává vozu dynamickou siluetu, zvýrazněnou mimořádným „člunovitým" tvarem bočních oken.
Zaoblené boky a zadní část jsou ozdobeny skupinovými svítilnami ve tvaru podkovy. Volvo se až dosud drželo spíš klasických tvarů, nyní se však pustilo do „experimentu" a výsledkem je futuristická záď s celoskleněným víkem zavazadlového prostoru. Jako by zavzpomínalo na model 480 ES. Spoiler na horní hraně víka zavazadlového prostoru je k dispozici ve dvou různých provedeních.
C30 působí přes své kompaktní rozměry sportovně a svalnatě. S délkou 425 cm je nejmenším členem modelové řady Volvo, navíc o 22 cm kratší než S40. Díky samostatným sedadlům s velkorysým prostorem pro nohy poskytuje místo čtyřem dospělým osobám. Zadní sedadla jsou posunuta mírně ke středu vozidla, což vytváří pocit prostornosti a zajišťuje dobrý výhled vpřed. Mezi sedadly je přes prosklenou záď dobře viditelný tenký středový panel převzatý z S40  a V50.

Základní provedení  nabízí prvotřídní audiosystém a skuteční labužníci si mohou objednat systém Premium Sound s digitálním zesilovačem ICE značky Alpine® s výkonem 5x130 W, se systémem Dolby® Pro Logic II Surround a s deseti reproduktory od dánské firmy Dynaudio®.

Příď je tvořena stejnou patentovanou konstrukcí, použitou u modelů S40 a V50. V kombinaci s airbagy a předpínači bezpečnostních pásů nabízí prvotřídní úroveň bezpečnostní výbavy, která zahrnuje mj. systém WHIPS na ochranu krční páteře a systém SIPS s bočními airbagy a nafukovacími clonami, zajišťující ochranu v případě bočního nárazu. Nechybí ani systém BLIS pro eliminaci mrtvého úhlu.

Volvo plánuje vyrobit 65 000 vozů ročně a předpokládá, že 75 procent bude směřovat do Evropy, přičemž největšími trhy budou Itálie, Německo, Španělsko a Velká Británie.

 

JL, 13.8.2006

 

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar