Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen zahájil předprodej nových modelů Tiguan a Passat

Volkswagen zařadil do předprodeje na českém trhu nové generace oblíbených modelů Tiguan a Passat. Třetí generace kompaktního SUV a devátá generace kombi přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem a precizními liniemi.

Třetí generace modelu Tiguan byla kompletně nově navržena a ve všech oblastech vylepšena. Toto SUV je ještě hospodárnější než dosud díky novému hybridnímu pohonu s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Nové uspořádání přístrojové desky s důsledně intuitivním ovládáním zahrnuje ještě větší počet digitálních služeb a aplikací. Nejnovější generace systému „Park Assist“ automatizuje zaparkování vozidla i vyjetí z parkovacího místa. Nový adaptivní podvozek „DCC Pro“ zdokonaluje komfort a dynamiku jízdy. V sériové výbavě jej mají varianty 4MOTION a eHybrid.

Nový Tiguan je nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Tiguan, Life, Elegance a R-Line. Ceny základní verze modelu Tiguan s 48V mild hybridním pohonem o výkonu 96 kW (130 k) začínají od 899 900 Kč.

Hospodárné pohony – eHybrid, eTSI, TSI a TDI.

Nový Tiguan bude nabízen s osmi různými pohony. Již nyní lze objednávat dva nové 48V mild hybridní pohony. Jednotky eTSI poskytují nejvyšší výkon 96 kW (130 k) nebo 110 kW (150 k) a disponují automatickou deaktivací válců (ACT). Obě verze Tiguan eTSI kombinují vysokou hospodárnost s vynikajícími výkony. Zákazníci si v současnosti mohou nakonfigurovat nový Tiguan také s osvědčeným vznětovým motorem TDI o výkonu 110 kW (150 k). Ještě výkonnější pohonné jednotky TSI a TDI pro náročné řidiče budou do nabídky přidány v následujících týdnech.


Ve třetí generaci vévodí na moderně uspořádané přístrojové desce nový digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit a velký displej informačního a zábavního systému MIB4, který má sériově ve všech variantách úhlopříčku 12,9 palce, za příplatek dokonce až 15 palců. Sedadla vpředu jsou ve všech výbavových stupních sériově vyhřívaná. Nastavení vozu si může řidič kdykoli přizpůsobit vlastním preferencím nebo aktuálním provozním podmínkám voličem jízdních režimů s OLED displejem.
Nový Tiguan přináší do svého segmentu řadu dalších technických inovací. Sériově dodávané LED světlomety mohou být na přání nahrazeny high-tech světlomety IQ.LIGHT HD LED Matrix s 38 400 multipixelovými LED diodami, jejichž konstrukce je odvozena od světlometů v modelu Touareg.
Třetí generace kompaktního SUV Tiguan stojí na rozvoru náprav 2680 mm a má vnější rozměry 4539 x 1842 x 1712 mm. Při plném obsazení pětimístného interiéru mohou cestující využít zavazadlový prostor o objemu 652 litrů, který lze sklopením asymetricky dělených zadních sedadel zvětšit až na 1650 litrů

Bohatou sériovou výbavu Tiguanu lze již ve fázi předprodeje na přání výhodně individualizovat akčními pakety u všech výbavových variant se zákaznickou výhodou 25%.


Devátou generaci modelu Passat lze pořídit již za 999 900 Kč

Tento model přesvědčí novým aerodynamickým designem, vysokou kvalitou, novými hospodárnými pohony i novým hybridním pohonem s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Passat patří s dosud více než 34 miliony prodaných vozů mezi bestsellery značky Volkswagen.

Volkswagen zavádí do výroby devátou generaci modelu Passat pouze v karosářské variantě kombi. Ta dostala do vínku rozvor náprav 2841 mm a mimořádně prostornou karoserii s variabilním interiérem, jejíž vnější délka je 4917 mm, šířka 1849 mm a výška 1506 mm. Z prodloužení rozvoru náprav, o 50 mm oproti předchůdci, těží především prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Nový Passat je dokonalým všestranným automobilem pro podnikání i volný čas také díky svému výrazně většímu objemu zavazadlového prostoru až 1920 litrů (dosud 1780 litrů) po sklopení asymetricky dělených zadních sedadel. V základní konfiguraci se zadními sedadly nabídne plných 690 litrů.


Interiér nové generace:

Jeho dominantou je přehledně členěná přístrojová deska s velkoplošnými zobrazovacími plochami včetně sériově dodávaného 12,9“ displeje (úhlopříčka 32 cm), který může být na přání nahrazen obrazovkou o úhlopříčce 15 palců (38 cm). Technickým základem je nejnovější generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB4).

Passat stanovuje měřítka také v oblasti komfortu. To platí především s ohledem na nový adaptivní podvozek („DCC Pro“), dodávaný na přání. První dvouventilové tlumiče v modelu Volkswagen umožňují neobvykle široký rozsah nastavení mezi dynamikou a komfortem. Nový Passat je kromě toho poprvé vybaven manažerem jízdní dynamiky. Tento sériově dodávaný systém zajišťuje mimořádně neutrální, stabilní, agilní a precizní jízdní vlastnosti. Na přání dodávaná sedadla ergoActive s novou pneumatickou bodovou tlakovou masáží zvyšují komfort na dlouhých trasách.


V oblasti pohonu mají zákazníci na výběr sedm variant:

nový zážehový motor mild hybrid (1.5 eTSI 110 kW/150 k)

plug-in hybridní pohony (eHybrid 150 kW/204 k a 200 kW/272 k)

přeplňované vznětové jednotky (2.0 TDI 110 kW/150 k a 142 kW/193 k 4MOTION)

přeplňované zážehové čtyřválce (2.0 TSI 150 kW/204 k a 195 kW/265 k 4MOTION)


Ve všech případech je hnací síla přenášena na vozovku prostřednictvím sériově dodávané sedmistupňové, resp. šestistupňové (eHybrid) dvouspojkové převodovky DSG. Ceny základní verze modelu Passat s mild hybridním pohonem o výkonu 110 kW (150 k) začínají od 999 900 Kč.
Passat nabízí velmi bohatou sériovou výbavu už od základní verze. Její součástí jsou mimo jiné nejnovější informační a zábavní systém MIB4, technologie Car2X, App Connect (bezdrátová integrace telefonů Apple a Android), automatická klimatizace, rozhraní USB-C s nabíjecím výkonem 45 W vpředu, LED světlomety, zadní LED svítilny a velký počet asistenčních systémů od adaptivního tempomatu ACC přes asistenta pro změnu jízdního pruhu Side Assist, systém pro sledování okolí vozidla Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist až po asistenta pro odbočování, asistenta pro zaparkování a vyjetí z parkovacího místa, zadní kameru Rear View a rozpoznávání dopravních značek. Podobně jako Tiguan je i Passat nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Passat, Business, Elegance a R-Line.


Možnosti individualizace nového modelu Passat ve fázi předprodeje rozšiřují akční pakety s cenovým zvýhodněním od 11 % do 22 %.VW 18.1.2024Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar