Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Volkswagen Užitkové vozy na IAA v Hannoveru

Značka Volkswagen Užitkové vozy představila na veletrhu užitkových vozů IAA v Hannoveru pět světových novinek, včetně nové varianty pikapu Amarok. Během 12 měsíců představil VW Užitkové vozy už tři nové modely: novou generaci řady T5, Amarok a nedávno i nový Caddy.

V právě probíhajícím fiskálním roce zaznamenala značka VW Užitkové vozy do konce srpna nárůst celosvětového odbytu o 18,1 %. Zákazníkům bylo předáno 269 800 lehkých užitkových vozidel Caddy, T5, Crafter a Amarok, jakož i brazilských modelů Saveiro a T2 (leden – srpen 2009: 228 400 vozidel). Hlavní podíl na růstu má nový T5, jehož prodej se zvýšil o 20,5 % na 91 300 vozidel.
Na veletrhu užitkových vozů IAA v Hannoveru vystavuje VW celkem pět světových novinek, jimž dělá společnost velmi rozmanitá řada ostatních modelů ze současného výrobního programu:

Amarok SingleCab

V porovnání se čtyřdveřovým Amarokem DoubleCab má SingleCab při stejné délce karoserie ložnou plochu o délce 2,20 m, což znamená, že napříč lze za sebou naložit dvě europalety. Amarok s jednoduchou kabinou přijde na trh v první polovině roku 2011. Na veletrhu představená studie poháněná motorem TDI (90 kW/122 k) s paketem BlueMotion Technology ukazuje, jak i v případě Amaroku lze snížit nejnižší spotřebu paliva v segmentu – ze 7,4 l na 6,9 l/100 km.


Nový Caddy

Kompaktní městská dodávka byla zdokonalen po všech stránkách. Jasné geny designu VW, zahrnutí ESP do sériové výbavy, nová struktura výbavových linií a další snížení provozních nákladů díky šesti novým čtyřválcovům TDI a TSI, jejichž spotřeba klesla až o 21 % - to vše řadí nové modely Caddy mezi nejinovativnější a nejbezpečnější kompaktní užitkové vozy na světě. Skříňový Caddy s paketem BlueMotion Technology a motorem 1.6 TDI (75 kW/102 k) spotřebuje 4,9 l/100 km.


Transporter BlueMotion Technology

V porovnání se současným standardním modelem stejného výkonu spotřebuje Transporter BlueMotion Technology o 0,5 l/100 km méně. Průměrná spotřeba 6,8 l/100 km je novým rekordem v této třídě. Nejúspornější Transporter všech dob bude k dispozici od začátku roku 2011.


Multivan Edition25

Speciální model, který připomíná 25. výročí vzniku modelové řady, vychází z aktuálního Multivanu Comfortline. Nepřehlédnutelným znakem je střecha lakovaná hedvábně matnou barvou společně s černými 18“ koly z lehkých slitin. Jubilejní model má sériově exkluzivní výbavu a bude nabízet skvělý poměr cena/výkon.


Transporter Rockton

Pro náročný provoz v terénu a přepravu osob a materiálu na obtížně dostupná místa v extrémních podmínkách byl vyvinut Transporter Rockton s trvalým pohonem všech kol 4MOTION s uzávěrkou zadního diferenciálu, podvozkem zvýšeným o 30 mm, zesíleným podvozkem a robustnějšími tlumiči. Spolehlivá přeprava dokonce i v terénu bez jakýchkoli cest je zajištěna až pro pět osob a náklad.JL, 28.9.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar