Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen Tiguan OFFROAD rozšiřuje nabídku

Nový Volkswagen Tiguan OFFROAD rozšiřuje nabídku úspěšného kompaktního SUV. Dává své schopnosti jasně najevo již svým názvem a vzhledem. Dobrou trakci zajišťuje sériově dodávaný pohon všech kol 4Motion se systémem 4Motion Active Control.

Paket OFFROAD za příplatek 23 700 Kč ještě více rozšiřuje možnosti všestranného využití modelu Tiguan. Nově navržený přední nárazník s ozdobnými prvky v odstínu stříbra disponuje kromě charakteristického „terénního“ vzhledu také nájezdovým úhlem 23,8 stupňů (proti standardním 17,4°). Větší nájezdový úhel je při jízdě v terénu stejně důležitý jako spodní ochrana agregátů, kterou má na starosti kryt motoru a převodovky. Designové odlišnosti paketu OFFROAD pokračují prvky, jako jsou černé střešní ližiny, černé kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní spoiler a uvnitř se pak Tiguan OFFROAD liší odolnějším interiérem, nerezovými pedály či gumovými koberečky.

Jeho pohon všech kol 4Motion přichází se systémem 4Motion Active Control a voličem jízdních režimů. Systém se ovládá multifunkčním ovládacím prvkem na středové konzole. Řidič jeho prostřednictvím aktivuje jízdní režimy „Onroad“, „Offroad“ a „Snow“. Jednotlivé režimy přizpůsobují nastavení systému pohonu a všech asistenčních systémů příslušnému stavu povrchu a provozní situaci, aby byla zaručena maximální trakce.


Paket OFFROAD
V kombinaci s rozšiřujícím paketem „OFFROAD+“, dodávaným za příplatek 54 700 Kč, je nový model k dispozici také ve dvoubarevném provedení s černou střechou (nedostupné pro barvu černá Deep). Pro individualizaci modelu Tiguan OFFROAD je tak na výběr třináct různých barevných kombinací. Paket OFFROAD+ pak dále obsahuje například černý strop či aktivní systém svícení s LED světlomety.

Varianta OFFROAD je dodávána s novými černými 18“ koly „Sebring Black“ z lehké slitiny, 19“ novými koly „Auckland“, případně 20“ koly „Kapstadt“. Výbava zahrnuje rovněž multifunkční volant a hlavici páky voliče, obšité kůží, hliníková ozdobná obložení, pedály a opěrku nohy z kartáčované ušlechtilé oceli a robustní pryžové podlahové rohože.

Zákazníci mají na výběr také široký sortiment výbavy na přání, například digitální panel přístrojů „Active Info Display“, navigační systém „Discover Pro“, asistenta pro manévrování s přívěsem „Trailer Assist“ nebo adaptivní regulaci podvozku DCC.

Tiguan byl uveden na trh v roce 2007 a patří na celém světě mezi bestsellery značky Volkswagen. Druhá generace následovala v roce 2016 a byla prvním SUV značky Volkswagen na základě modulární platformy MQB. V roce 2017 nabídku rozšířil o téměř 22 centimetrů delší Tiguan Allspace, který navíc nabízí až sedm sedadel.
VW 15.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar