Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen Tiguan Allspace - nové ovládací a asistenční systémy

Po velké designové a technické modernizaci modelu Tiguan přichází nyní také nový Tiguan Allspace – s ještě ostřejším vzhledem, digitálním kokpitem, inovativními technologiemi, novou strukturou výbav a plnou konektivitou.

Od spuštění výroby prodloužené verze v roce 2017 se na celém světě prodalo 1,5 milionu exemplářů varianty LWB (Long Wheel Base). Verzi, nabízenou v Evropě pod označením Tiguan Allspace, mohou zákazníci na přání objednávat s třetí řadou sedadel, což je v tomto segmentu výjimečný prvek výbavy na přání.


Beze změny zůstává oceňovaná nabídka vnitřního prostoru. Pětimístná verze nabízí zavazadlový prostor o objemu 760 až 1920 litrů, sedmimístná varianta pojme 700 až 1755 litrů. Na přání dodávaná sedadla ve třetí řadě jsou stejně jako druhá řada sedadel sklopná. Jejich složením vznikne rovná ložná plocha. Zákazníci mají na výběr tři motory TSI a dvě jednotky TDI. Na přání, resp. v závislosti na výbavě, zajišťuje rychlé a hladké řazení 7stupňová převodovka DSG. Na přání dodávaný pohon všech kol 4MOTION poskytuje optimální trakci.


Tiguan Allspace má kvůli modernizovanému designu přídě o 22 mm delší karoserii s vnější délkou 4723 mm. Velkorysé rozměry interiéru zůstávají stejné. Nově navržená příď se specifickou maskou chladiče a elegantním světelným designem dává jasně najevo prémiové ambice. Zákazníci mohou poprvé objednávat s adaptivními světlomety „IQ.LIGHT – LED Matrix“. Další novou osvětlovací funkcí jsou dynamické ukazatele směru s LED diodami. Osvětlená lišta na mřížce masky chladiče po levé i pravé straně nově navrženého loga značky Volkswagen je nepřehlédnutelným designovým prvkem.


Čtyři varianty výbav

Volkswagen nově koncipoval a optimalizoval strukturu výbav pro nový Tiguan Allspace. V České republice budou nabízeny stupně výbavy Tiguan, Life, Elegance a R-Line. Varianta Elegance dodává vytříbenou eleganci mnoha chromovanými prvky vnitřní a vnější výbavy spolu s 19“ koly z lehké slitiny. Elegantní dojem z vozu zvýrazňují sériové světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix.

Sportovně zaměření řidiči dají přednost verzi „R-Line“. Mezi výrazné prvky její výbavy patří sportovní multifunkční volant s věncem obšitým kůží, dotykovým ovládáním a logem „R-Line“, ozdobné obložení Carbon Grey, digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit Pro“ a kola s průměrem ráfku 19 nebo 20 palců. Ještě vyšší úroveň komfortu nabízejí na přání dodávaná přední sedadla ve verzi ergoActive s masážní funkcí a bederní opěrkou nastavitelnou elektricky ve 4 směrech.

Ovládání veškerých funkcí klimatizace, topení a ventilace sériově dodávané třízónové automatické klimatizace (Life, Elegance a R-Line) probíhá prostřednictvím nového digitalizovaného modulu na středové konzole. Funkci otočných ovládacích prvků a tlačítek převzaly dotykové plochy. Na přání může řidič sledovat důležité informace, například rychlost jízdy, pokyny o trase a výstražná upozornění, na barevném Head-up displeji. Již osvědčený, na přání dodávaný asistent Trailer Assist podporuje řidiče při manévrování s přívěsem. Verze s pohonem všech kol 4MOTION lze připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny.

Částečně automatizovanou jízdu umožňuje IQ.DRIVE Travel Assist, který nyní nalézá uplatnění také v modelu Tiguan Allspace (sériově R-Line). V závislosti na druhu převodovky zajišťuje tento systém řízení, brzdění a zrychlování místo řidiče při rychlosti jízdy od 0 km/h (s DSG), resp. 30 km/h (manuálně řazená převodovka) do 210 km/h. Travel Assist přitom pro řízení vozidla v podélném směru využívá známé systémy, jakým je adaptivní tempomat „ACC“, zatímco řízení v příčném směru podporuje sériově dodávaný asistent „Lane Assist“ pro udržování vozu ve svém jízdním pruhu.


Postupující digitalizace

Plnou konektivitu zajišťuje široká nabídka nových informačních a zábavních systémů (MIB3 nejnovější generace), které jsou propojeny on-line s nejrůznějšími službami. Jednotka OCU (Online Connectivity Unit) s integrovanou kartou eSIM umožňuje řidiči využívat online služby We Connect (připraveny pro časově neomezené používání) a „We Connect Plus“ (v Evropě připraveny pro bezplatné používání po dobu jednoho roku nebo tří let). V závislosti na výbavě mohou být systémy MIB3 rozšířeny o další funkce.
Fascinující akustické zážitky umožňuje na přání dodávaný prémiový audiosystém, který Volkswagen vyvinul pro model Tiguan Allspace spolu se specialisty na audio ze společnosti Harman Kardon

Předprodej nového modelu Tiguan Allspace bude zahájen během několika týdnu. Na novou prodlouženou verzi se mohou zákazníci těšit na podzim tohoto roku.


VW 19.5.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar