Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

 

Volkswagen T-Cross rozšíří nabídku SUV

T-Cross ztělesňuje nový formát SUV značky Volkswagen. Jako studie vzbudil na Ženevském autosalonu 2016 velkou pozornost a nyní se blíží okamžik zahájení výroby jeho sériové verze. S modelem T-Cross rozšíří Volkswagen nabídku v segmentu SUV o malý automobil.

T-Cross nabídne zákazníkům více, než je v této třídě běžné a nebude stát více, než je v tomto segmentu obvyklé. Světová premiéra nového modelu T-Cross se uskuteční na podzim. Volkswagen zkracuje čekání odhalením prvního pohledu na budoucí SUV ve třídě malých vozů.


T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg – to je pět SUV, které značka Volkswagen nabízí v Evropě. Nový T-Cross však rozšíří nabídku SUV také v Číně a Jižní Americe. Volkswagen s vnější délkou 4107 milimetrů má charismatický design, výhradně pohon předních kol, funkční koncept a důmyslnou konstrukci.


Překvapivě velmi prostorný interiér je výsledkem použití modulární platformy MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč. Například zadní sedadla jsou podélně nastavitelná, což umožňuje zvětšit prostor pro nohy, nebo pro zavazadla. Pozitivní vliv platformy MQB je patrný ve všech oblastech. T-Cross bude uveden na trh jako jedno z nejbezpečnějších vozidel své třídy, s vynikající úrovní pasivní bezpečnosti a širokou nabídkou asistenčních systémů. Sériová výbava bude zahrnovat asistenční funkce „Front Assist“ (systém pro detekci překážek před vozem) a „Lane Assist“ (asistent pro jízdu v jízdním pruhu). „I am more than one thing“ – nový T-Cross.


VW 11.7.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar