Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen ID.3 na český trh

Volkswagen představuje na autosalonu e-SALON nový elektromobil ID.3, jehož sériová výroba byla zahájena v německém Cvikově. Největší evropský výrobce automobilů tím spouští další fázi své rozsáhlé elektrické ofenzivy. Volkswagen vystavuje také modernizovanou verzi hybridního modelu Passat GTE s možností externího nabíjení v praktické verzi Variant.

„Nadcházející víkend bude patřit české výstavní premiéře našeho nového elektromobilu ID.3,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Všichni fanoušci elektromobility jsou proto srdečně zváni do expozice značky Volkswagen na výstavě e-SALON v pražských Letňanech, v níž se mohou důkladně seznámit s prvním členem revoluční rodiny modelů ID. necelé dva týdny po zahájení jeho sériové výroby.“


Zákazníci mají na výběr tři různé sady akumulátorů. Standardní verze s kapacitou 45 kWh poskytuje dojezd až 330 kilometrů. Středně velká sada akumulátorů, s kapacitou 58 kWh, může ujet až 420 kilometrů a největší sada akumulátorů, s kapacitou 77 kWh, umožňuje dojezd až 550 kilometrů (WLTP). V režimu rychlého nabíjení výkonem 100 kW může být u základní verze doplněno množství energie pro dojezd 290 km během 30 minut.

Volkswagen činí s modelem ID.3 razantní kroky k dosažení ambiciózního cíle klimaticky neutrální mobility, která bude cenově dostupná, bezpečná, komfortní a prakticky využitelná. První model na základě platformy MEB pro elektromobily má neutrální bilanci emisí CO2, ohromí vysokou úrovní jízdní dynamiky, která je pro elektromobily charakteristická, je kompletně síťově propojený a v závislosti na zvolené sadě akumulátorů nabízí dojezd 330 až 550 km na jedno nabití (podle metodiky WLTP). Volkswagen bude poskytovat záruku na akumulátory modelu ID.3 po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů.

V expozici značky Volkswagen na e-SALONu bude modelu ID.3 dělat společnost Passat GTE (zde v provedení Variant), který byl v září uveden na český trh v modernizované podobě. Nový Passat GTE, nabízený v obou karosářských verzích, Limuzína i Variant, je díky hybridnímu pohonu s možností externího nabíjení ideálním automobilem pro ekologický každodenní provoz ve městě i pro komfortní a rychlé cestování na dlouhé vzdálenosti. Passat GTE používá k pohonu jak zážehový motor 1.4 TSI, tak elektromotor, napájený sadou lithium-iontových akumulátorů. Její kapacita umožňuje ujet s nulovými lokálními emisemi až 57 km (WLTP) v režimu výhradně elektrického pohonu. S nejvyšším výkonem hybridní soustavy 160 kW (218 k) nabízí Passat GTE také potěšení z dynamické sportovní jízdy.VW 15.11.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar