Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Volkswagen Eos – kupé i kabriolet

Originální model Eos představil Volkswagen poprvé vloni na autosalonu IAA ve Frankfurtu a okamžitě vzbudil zájem veřejnosti. Zákazníci budou mít na výběr pět pohonných jednotek.

Nejvýraznějším konstrukčním rysem kupé-kabrioletu je pětidílná skládací pevná střecha, která otevřený kabriolet přemění během 25 sekund pouhým stiskem

tlačítka ve čtyřmístné kupé. Výhodou pětidílné střechy je snadné nastupování a vystupování, při němž nehrozí bolestivý kontakt s horní částí rámu výrazně skloněného čelního skla.
Eos s délkou 4,41 m, šířkou 1,79 m a výškou 1,44 m je prvním čtyřmístným automobilem, který dostal pětidílnou skládací pevnou střechu. Jednotlivé díly se při skládání do sebe přesně zasozuvají, takže nezaberou příliš místa. Ochranu při případném převrácení garantují speciální pevné vzpěry, které se v kritické situaci během 0,25 sekundy vysunou za zadními sedadly.
Do stylového interiéru je začleněn elektricky ovládaný systém „Easy Entry“, který posunutím předních sedadel usnadňuje nastupování na zadní sedadla. Kabriolet nabízí zavazadlový prostor o objemu 205 litrů (verze 3.2 V6: 183 l), zatímco kupé až 380 litrů (Eos 3.2 V6: 358 l).
Nabídku tvoří celkem pět pohonných jednotek, přičemž vrchol představuje zážehový šestiválec o objemu 3,2 litru.

Zážehové motory
1.6 FSI/85 kw
2.0 FSI/110 kW
2.0 T-FSI/147 kW
3.2 V6/184 kW

Turbodiesel
2.0 TDI/103 kW

Na českém trhu se objeví ve druhém čtvrtletí letošního roku s cenou pod 700 tisíc korun.

JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar