Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Volkswagen Crafter střídá LT

Tři roky po uvedení Transporteru nové generace se nabídka automobilky Volkswagen obohatí o moderní model Crafter, který bude do Čech bude uveden letos v létě. Na první pohled nemá nic společného se svým předchůdcem, modelem LT.

Ostře řezané linie, vertikálně orientované světlomety kryté čirým sklem a masivní boční ochranné lišty charakterizují moderní, dynamický design.

Silnou stránkou nové modelové řady je široká škála různých verzí a provedení. Bude dodáván ve třech délkách rozvoru, čtyřech délkách ložné plochy a s třemi výškami střech. Maximální přepravní kapacita skříně v největším provedení činí 17 m.

Velké přepravní kapacitě odpovídá i vyšší užitečná hmotnost a celková povolená hmotnost - skříňová „pětitunová" dodávka se vypořádá s nákladem o hmotnosti až 2670 kilogramů.

Promyšlená konstrukce skříně usnadňuje manipulaci s nákladem. Verze se středním a dlouhým rozvorem se střední či vysokou střechou mají boční posuvné dveře, jejichž vstupní profil je široký 1,3 m a vysoký 1,8 m. Do vozu lze zboží nakládat zboží přímo na paletách.

Dynamický charakter dodávají vozu vitální motory - moderní pětiválcový turbodiesel TDI „common-rail" o objemu 2,5 l je k dispozci ve výkonových verzích 65 kW/89 k, 80 kW/109 k,
100 kW/136 k a 120 kW/164 k. Všechny motory vynikají vysokým točivým momentem v nízkých otáčkách a nízkou spotřebou paliva. Do standardní výbavy patří částicové filtry DPF.
Motory jsou standardně propojeny s manuální šestistupňovou převodovkou, na přání s automatizovanou. Do bohatě dimenzovaného brzdového systému je standardně zařazený elektronický stabilizační systém ESP a protiblokovací systém brzd ABS.
V ergonomicky řešené kabině najdou pohodlné pracoviště řidiči nejrůznějších tělesných proporcí. Řadicí páka ve formě joysticku je opět usazená do středového panelu palubní desky.

Do standardní výbavy patří airbag ve volantu, airbag spolujezdce a boční a hlavové airbagy se dodávají za příplatek, stejně jako výškově a podélně nastavitelný volant. Všechny vozy mají dále mj. dálkově ovládané centrální zamykání a elektrické ovládání oken a (pokud je vůz vybaven samostatným sedadlem spolujezdce) umožňují přístup středem vozu do nákladového prostoru.

-jl-


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar