Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW představil nový sanitní vůz

Požadavky na vozidla rychlé zdravotnické pomoci jsou často protikladné. Sanitky musejí být rychlé, ale zároveň maximálně bezpečné pro posádku i převážené pacienty.

V rozporu s tím jsou stále rostoucí nároky na objem a hmotnost potřebného zdravotnického vybaveni i na velikost prostoru pro práci zdravotnických posádek.
Nová sanitka Volkswagen s pohonem všech kol 4Motion je vyrobena speciálně pro účely rychlých záchranek a splňuje i nejpřísnější provozní a bezpečností kritéria včetně crash testu. Nástavba od firmy System Strobel je vyrobena z tři centimetry silného sendviče složeného ze dvou 2mm hliníkových plechů pevně spojených vrstvou polyuretanové pěny. Díky tomu je lehká, extrémně pevná a odolná, zároveň izoluje teplo i zvuk. Hmotnost skříně je pouhých 285 kg, což umožňuje opatřit vozidlo bohatou zdravotnickou výbavou minimálně na stejné úrovni jako u rozměrnějších a těžších vozidel vyšší kategorie. Dispozice vnitřního prostoru jsou s většími vozidly minimálně srovnatelné a v některých parametrech je i předčí.
V ambulantním prostoru je hydraulický stůl s nosítky a tři sedadla (s tříbodovými pásy) pro zdravotnický personál. Bočním posouváním stolu lze optimálně uspořádat dispozice zdravotnického pracoviště. Při posunu stolu do středu ambulantního prostoru a sklopení sedaček je umožněn přístup k pacientovi ze tří stran, vysunutím desky stolu mimo prostor vozidla se usnadní nakládání a vykládání pacienta. Jejich vysoká opěradla, integrované opěrky hlav a pevné boční vedení zaručují pevné a bezpečné sezení. Jedno sedadlo je umístěno na přepážce zády ke směru jízdy, dvě zbývající jsou otočná o 180 stupňů.
Nástavba poskytuje dostatek prostoru pro posádku a zdravotnické vybavení, takže lze i poměrně náročné lékařské zákroky provádět přímo na místě. Skříň je vybavena zdravotnickými skříňkami a držáky pro bezpečné uložení zdravotnického materiálu včetně kyslíkových lahví. Vnitřní zařízení prošlo spolu s celou nástavbou dynamickou zkouškou podle normy EN 1789. Klimatizovaný sanitní prostor je osvětlen zapuštěnými zářivkovými tělesy, nástupní schody pak LED lištou. Světelná výstražná rampa a přídavná modrá světly s technologií LED jsou od firmy Woodway-Whelen z Velké Británie, stejně jako zvukové výstražné zařízení. V zadní části nástavby jsou dva stroboskopické majáky Comet firmy Hansch.
Nástavba je postavena na podvozku VW Transporter páté generace s jednoduchou kabinou. Skvělé jízdní vlastnosti zajišťuje pohon všech čtyř kol s automatickým rozdělováním točivého momentu 4Motion. Samozřejmostí je stabilizační systém ESP společně s ABS, EBD a ASR. Zadní náprava je odpružena osvědčeným vzduchovým pérováním, které dovoluje zvýšit nejvyšší technicky přípustnou hmotnost vozidla na 3,5 tuny. Automatické vyrovnávání světlé výšky a podélného a příčného náklonu nabízí velice komfortní jízdní vlastnosti.

AH, 8.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar