Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW - boj o každý gram a litr

Označení BlueMotion představuje pro Volkswagen ochrannou známku úspěšných automobilů s extrémně nízkou spotřebou. Jako první se objevilo vloni Polo, nyní je v prodeji Passat a na podzim se objeví ještě Golf BlueMotion.

Technici VW nejsou nikdy spokojeni s dosaženými výsledky a podle hesla – klid znamená krok zpátky, neustále vylepšují pohonné jednotky. Teď se jim podařilo snížit spotřebu modelu Polo BlueMotion o jednu desetinu litru na 3,8 litru na 100 kilometrů. Úměrně s tím také klesla hodnota CO2 na 92 g/km. Nízké spotřeby u vznětového přeplňovaného tříválce 1.4 TDI s točivým momentem 195 N.m bylo dosaženo především nastavením řídící jednotky.
K filozofii BlueMotion patří neodmyslitelně také aerodynamicky optimalizovaná karosérie a úprava podvozkových částí, čímž se podařilo dostat součinitel odporu vzduchu na hodnotu cx 0,30. Svoji roli hraje také valivý odpor a nízkoprofilové pneumatiky.
Na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu a vzápětí také u prodejců se objeví úsporná verze Golfu BlueMotion, jehož spotřeba se má snížit o 0,5 až 0,6 l/1200 km, což by u 1.9 TDI odpovídalo kombinované spotřebě 4,5 litru a 119 g/km CO2.

Jindřich Lasík, 24.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar