Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW Passat BlueMotion - 5 l / 100 km

Žádný jiný vůz srovnatelné velikosti se nemůže pochlubit tak nízkou spotřebou jako Volkswagen Passat BlueMotion, který spotřebuje v průměru pouhých 5,1 litru nafty na 100 kilometrů. K tomu se přidávají i přesvědčivé emisní hodnoty – 136 g CO2 na jeden kilometr

S novým modelem Passat BlueMotion pokračuje automobilka Volkswagen v ofenzivě na poli ekologicky šetrných vozů a bere na sebe zodpovědnost za životní prostředí. Prvním zástupcem BlueMotion bylo v létě 2006 Polo, jehož produkce musela být na základě vysoké poptávky v celé Evropě zvýšena na trojnásobek. Označení „BlueMotion“ se stalo pečetí kvality pro nejúspornější verze modelových řad.
Limuzína Passat BlueMotion se může chlubit spotřebou 5,1 litru nafty na 100 km, což pro jejího majitele znamená výdaje ca 1,50 Kč na kilometr. Passat Variant BlueMotion si pak na 100 kilometrů řekne o pouhou desetinu litru více. Díky nízké spotřebě mají obě karosářské varianty s plnou nádrží dojezd celých 1350 kilometrů. Na průměrnou roční ujetou vzdálenost 15 000 kilometrů tak řidiči stačí pouhých jedenáct zastávek u čerpacích stanic.
Motoráři automobilky VW dosáhli výjimečně nízkých hodnot spotřebovaného paliva úpravami a vylepšením již úsporného motoru 1.9 TDI (77 kW/105 k) s filtrem pevných částic, indikací doporučeného řadicího stupně na multifunkčním ukazateli, prodloužením řadicích stupňů 3 - 5, pomalejším volnoběhem, zlepšením aerodynamiky vozu, snížením podvozku vpředu o 15 mm a vzadu o 8 mm, použitím pneumatik Continental s nízkým valivým odporem, které se hustí na tlak o 0,4 baru vyšší atd. Přes svou úspornost si vůz zachovává svou dynamiku, Passat BlueMotion může jet až 193 km/h, Variant pak 190 km/h.
„Zastoupení značky Volkswagen v České republice klade velký důraz na ochranu životního prostředí, a proto ve svém prodejním programu vozy BlueMotion nabízí,“ říká Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy.
Cena vozu VW Passat BlueMotion byla stanovena na 776 700 Kč za limuzínu a 815 800 Kč v provedení Variant.

JL, 29.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar