Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

VW Passat Alltrack ve stylu offroadu

Během uplynulých necelých čtyř desetiletí bylo vyrobeno více než 15 milionů modelů Passat. Volkswagen nyní rozšiřuje nabídku ve střední třídě o další speciální verzi – Passat Alltrack. Novinka bude ve světové výstavní premiéře představena na Tokijském autosalonu.

Passat Alltrack bude nabízen výhradně s karoserií kombi a vyplní mezeru mezi modelem Passat Variant a vozy SUV, jako je Tiguan. Mnozí řidiči, kteří používají svůj vůz k jízdě s přívěsem nebo s ním vyrážejí do lehkého terénu, si totiž přejí mnohostranný, sportovní a mimořádně prostorný osobní vůz s robustní konstrukcí. Pro tuto skupinu zákazníků vyvinul Volkswagen model Passat Alltrack.
Od konvenčního Passatu Variant se odlišuje novými nárazníky ve stylu SUV a rozšířenými podběhy a bočními prahy. Passat Alltrack představuje alternativu vozů SUV i mimo zpevněné cesty díky zvětšeným nájezdovým a přechodovým úhlům a zvýšené světlé výšce.
Pro Passat Alltrack budou k dispozici dva přeplňované zážehové motory TSI s přímým vstřikováním benzinu a výkonem 118 kW / 160 k, resp. 155 kW / 210 k.
Zájemce o vznětové motory uspokojí dva turbodiesely TDI vybavené rovněž přímým vstřikováním paliva a vyladěné na nejvyšší výkon 103 kW / 140 k, resp. 125 kW / 170 k.
Obě nejvýkonnější verze TDI o výkonu 125 kW / 170 k a TSI o výkonu 155 kW / 210 k, budou sériově dodávány s trvalým pohonem všech kol 4Motion a dvouspojkovou převodovkou DSG. Pro modely Passat Alltrack s motorem TDI 103 kW / 140 k bude Volkswagen nabízet pohon všech kol na přání.
Oba motory TDI vyhrazené pro modely Passat Alltrack jsou příkladem hospodárnosti i ve spojení s inteligentně řízeným pohonem všech kol 4Motion. Verze s výkonem 103 kW / 140 k vystačí v průměru s 5,7 l/100 km, zatímco varianta 125 kW / 170 k spotřebuje průměrně jen 5,8 l/100 km.

JL, 24.11.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar