Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

VW Passat Alltrack ve stylu offroadu

Během uplynulých necelých čtyř desetiletí bylo vyrobeno více než 15 milionů modelů Passat. Volkswagen nyní rozšiřuje nabídku ve střední třídě o další speciální verzi – Passat Alltrack. Novinka bude ve světové výstavní premiéře představena na Tokijském autosalonu.

Passat Alltrack bude nabízen výhradně s karoserií kombi a vyplní mezeru mezi modelem Passat Variant a vozy SUV, jako je Tiguan. Mnozí řidiči, kteří používají svůj vůz k jízdě s přívěsem nebo s ním vyrážejí do lehkého terénu, si totiž přejí mnohostranný, sportovní a mimořádně prostorný osobní vůz s robustní konstrukcí. Pro tuto skupinu zákazníků vyvinul Volkswagen model Passat Alltrack.
Od konvenčního Passatu Variant se odlišuje novými nárazníky ve stylu SUV a rozšířenými podběhy a bočními prahy. Passat Alltrack představuje alternativu vozů SUV i mimo zpevněné cesty díky zvětšeným nájezdovým a přechodovým úhlům a zvýšené světlé výšce.
Pro Passat Alltrack budou k dispozici dva přeplňované zážehové motory TSI s přímým vstřikováním benzinu a výkonem 118 kW / 160 k, resp. 155 kW / 210 k.
Zájemce o vznětové motory uspokojí dva turbodiesely TDI vybavené rovněž přímým vstřikováním paliva a vyladěné na nejvyšší výkon 103 kW / 140 k, resp. 125 kW / 170 k.
Obě nejvýkonnější verze TDI o výkonu 125 kW / 170 k a TSI o výkonu 155 kW / 210 k, budou sériově dodávány s trvalým pohonem všech kol 4Motion a dvouspojkovou převodovkou DSG. Pro modely Passat Alltrack s motorem TDI 103 kW / 140 k bude Volkswagen nabízet pohon všech kol na přání.
Oba motory TDI vyhrazené pro modely Passat Alltrack jsou příkladem hospodárnosti i ve spojení s inteligentně řízeným pohonem všech kol 4Motion. Verze s výkonem 103 kW / 140 k vystačí v průměru s 5,7 l/100 km, zatímco varianta 125 kW / 170 k spotřebuje průměrně jen 5,8 l/100 km.

JL, 24.11.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar