Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW Multivan - Startline a Atlantis

Akční modely Atlantis a Startline - dva sourozenci ze stejného rodu, dvě verze populárního Multivanu se začátkem roku objevily na českém trhu. U obou lze uplatnit odpočet DPH.

Řady vozů VW rozšiřuje všestranné MPV za atraktivní cenu - Multivan Startline, který je praktický, přizpůsobivý, ekonomický, robustní a hlavně zaměřen na mladé rodiny. Speciálně navržené stříbrné fólie a zatmavená skla propůjčují vozu elegantní vzhled, zatímco jemné obložení činí interiér praktickým.
Posuvnou třímístnou zadní lavici lze snadno složit, aby uvolnila prostor pro zavazadla, nebo ji naopak rozložit a vytvořit lůžko na spaní. Stolek, který se ukotvuje do kolejnice po levé straně, může být použit i mimo vozidlo. Během jízdy je uskladněn v obložení posuvných dveří. Za příplatek mohou zájemci získat další přídavná sedadla, až pro sedm osob.
S designem exteriéru vozu koresponduje také interiér, včetně nových potahů sedadel Panama. V sériové výbavě nechybí centrální zamykání, elektricky ovládaná okna a zpětná zrcátka, a na objednávku zákazník obdrží i rozšíření pro lůžko či závěsy na okna.
Základním motorem je vznětový čtyřválec 1.9 s výkonem 62 kW (84 k). K dispozici jsou dále dvě verze motoru 2.5 TDI o výkonech 96 a 128 kW (130 a 174 k) a zážehový dvoulitr o výkonu 85 kW (115 k). Provedení Startline lze získat od 675 214 Kč bez DPH.

Již šest let se Volkswagen Multivan Atlantis řadí mezi nejoblíbenější modely tohoto typu. Speciální modrý model v předchozí generaci vyčníval nad ostatní zejména díky svému sportovnímu vzhledu a eleganci exteriéru i interiéru. Nový Atlantis navazuje na svého předchůdce a je tradičně vyveden v krystalicky modré metalické barvě. Dynamičnost vozu zdůrazňují exkluzivní 17“ kola z lehkých slitin a sportovní odpružení.
V interiéru, chráněného zatmavenými skly, čeká na cestující maximální komfort v podobě automatické klimatizace Climatronic, vyhřívaných sedadel, skládacím postranním stolkem. K zajímavostem patří ještě lavice, kterou lze sklopit a využít jako postel nebo otočná sedadla.
Řidiči se mohou těšit na exkluzivní přístrojovou desku s chromovanými doplňky, multifunkční displej a radiopřehrávač Delta. V sériové výbavě jsou rovněž mlhová světla a boční ochranné lišty. Model je k dispozici volitelně s jedněmi nebo se dvěmi posuvnými dveřmi.
Multivan Atlantis se k nám dodává se širokou paletou pohonných jednotek. Základním motorem je čtyřválcový turbodiesel 1.9 s výkonem 75 kW (102 k). Pětiválcový vznětový agregát 2.5 splní s výkony 96 kW (130 k) nebo 128 kW (174 k) požadavky zájemců, kteří hledají vysoký výkon a točivý moment spolu s hladkým chodem motoru. Vrcholem nabídky je zážehový šestiválec 3.2 V6 s výkonem 173 kW (235 k). Ceny začínají na 891 141 Kč bez DPH.

JL, 22.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar