Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW Golf GTI Edition 30 jako oslava jubilea

U příležitosti 30. výročí sportovního vozu VW Golf GTI přichází český importér VW se speciálním modelem Golf GTI Edition 30, jehož výkon byl symbolicky zvýšen za každý rok výroby o jednu koňskou sílu.

Historicky nejsilnější Golf GTI disponuje výkonem 230 k, zrychluje z nuly na 100 km/h za 6,8 sekundy a dosahuje rychlosti 245 km/h. Ve verzi s převodovkou DSG „udělá stovku“ za pouhých 6,6 s.
Model GTI – Grand Tourisme Injection, se poprvé objevil v roce 1976 a od té doby se název „GTI“ stal nejen označením jednoho modelu, ale vydobyl si pozici individuální značky. Podle průzkumů, které si Volkswagen nechal zpracovat, 93,2 % všech Evropanů chápe zkratku ve smyslu: GTI je Golf a Golf je Volkswagen. Až dosud se prodalo přes 1,5 milionu kusů., ikonu sportovních kompaktních vozů.
Golf GTI Edition 30, který byl jako koncept představen na jaře loňského roku, doslova nadchl všechny příznivce rychlých automobilů. Nadšenci z celé Evropy posílali do Wolfsburgu své komplimenty s jasným požadavkem: Ten dravec se musí vyrábět.
Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - do sériové výroby byl přejat prakticky celý koncept. Konstruktéři ještě navíc přidali matně černá 18“ kola z lehkých slitin „Detroit“, hlavní designérský znak GTI poutajícím pozornost okolí. Volitelně bez příplatku jsou nabízena také 18“ titanově stříbrná kola Rockingham. Nejrychlejší GTI je vybaven předním a zadním spoilerem, ztmavenými světlomety a rudými zadními svítilnami. Dalším identifikačním prvkem speciálního modelu je nápis „Edition 30“ na zádi.
Také interiér je neméně exkluzivní: sportovní sedadla jsou ve středních částech potažená látkou s klasickým GTI károvaným motivem „Interlagos“, postraní části jsou v kůži Vienna. Tříramenný volant, kryt řadicí páky a rukojeť ruční brzdy jsou vyvedeny v černé kůži s červenými švy a na liště z leštěného hliníku v prazích předních dveří je červený nápis Edition 30.
O tom, že GTI je mezi kompaktními sportovními vozy opravdovou ikonou, svědčí i nejnovější ocenění „Auto roku 2007“, které mu udělil americký časopis Automobile Magazine. Po předchozích oceněních „Nejlepší sportovní vůz Austrálie“ a dvou vítězstvích v anketách ve Velké Británii se jedná již o čtvrté mezinárodní ocenění pro Golf GTI a celkem o 28. ocenění pro model Volkswagen Golf.
Na českém trhu se prodává za 854 700 Kč se šestistupňovou převodovkou a za 916 900 Kč ve verzi s DSG.

JL, 8.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar