Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW CrossTouran doplňuje řadu Cross

Po úspěšném loňském startu CrossPola a příchodu CrossGolfu počátkem roku 2007, rozšiřuje řady Cross modelů v ČR ještě CrossTouran. Jeho cena začíná na 694 400 Kč včetně DPH za model 1.6.

Promyšleně navržený Touran s pohonem předních kol potvrdil pozici praktického a pro každodenní život všestranného talentu. Pro českého zákazníku je k dispozici ve třech zážehových a třech vznětových variantách s výkony od 75 kW (102 k) do 125 kW (170 k), přičemž vrcholem je 1.4 TSI Twincharger se dvouspojkovou převodovkou DSG.
Již na první pohled zaujme pneumatikami na ráfcích ve dvojí šířce - 6,5“ vpředu resp. 215/50 a 8“ vzadu (235/40) na sériově dodávaných 17“ kolech z lehkých slitin, které zvýrazňují výborné jízdní vlastnost. Rozšířené podběhy a prahy plynule přecházející do dveřních panelů poskytují vozu robustní charakter.
Kvůli zvýšení světlé výšky o 12 mm vybavili konstruktéři CrossTouran upravenou verzí zesíleného podvozku, včetně modifikovaného systému odpružení. Podélný střešní nosič také není jen pro ozdobu, ale na střechu lze ukotvit systém skladovacích boxů s maximální hmotností až 100 kg.
Se svým funkčním designem a oranžovo-šedivým interiérem navozuje příjemnou atmosféru, zvláště ve spojení s lakem karoserie červená „Rock“ je tato kombinace mimořádně šarmantní. Barevně korespondující materiály použili designéři nejen na komfortní přední i zadní sedadla, ale také na výplně dveří.
Základní objem zavazadlového prostoru činí 695 litrů, po odstranění druhé řady sedadel se zvýší až na 1989 litrů.
Ani v otázce bezpečnosti nepřipustili jeho tvůrci žádný kompromis. Rozsáhlá sériová bezpečnostní výbava se skládá z optimalizovaných hlavových opěrek na předních sedadlech a krajních sedadlech druhé řady, airbagů pro řidiče a spolujezdce, bočních airbagů vpředu a z hlavových airbagů pro první dvě řady sedadel. Vysoká úroveň aktivní bezpečnosti obstarává mj. ESP s asistentem, funkcemi impulsu do volantu a stabilizace přívěsu a posilovačem řízení s proměnlivým účinkem.
Bohatá sériová výbava v případě CrossTouranu zahrnuje např. klimatizaci „climatic“ s poloautomatickou regulací, automatický spínač světlometů pro trvalé svícení, či tříramenný volant v perforované kůži s alu-dekorací.

PL, 7.3.2007
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar