Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW Crafter Atacama - výroba s otazníkem

Koncepční studie Crafter Atacama dokazuje, že možnosti užitkového modelu Crafter nejsou zdaleka vyčerpány. Designerské centrum ve Wolfsburgu vytvořilo pozoruhodný návrh offroadu založeného na sériové dodávce a nazvalo jej podle jihoamerické pouště Atacama.

 

„Koncept Atacama je svěží a moderní interpretací Crafteru s pohonem všech čtyř kol, kombinující funkčnost s individualitou", prohlásil o studii vedoucí designérského týmu a designér exteriéru Ralf Dekena. Studie upoutá na pohled zejména svými proporcemi. Mírně upravená přední část a hliníkové komponenty jako maska chladiče, světlomety a vstupy vzduchu vyzařují kvalitu a jejich kovový vzhled vyvolává dojem síly. Umocňují jej i boční vstupy vzduchu v blatnících, které propůjčují studii sportovní výraz.

Ochranu vozu při offroadovém použití poskytují robustní boční panely a mohutně vyklenuté podběhy kol. Robustnost zdůrazňují hliníkové doplňky, dávající konceptu Atacama exkluzivnější vzhled.

Unikátní boční okno naznačuje integraci exteriéru s interiérem. Jeho design prodlužuje boční linie a je základem pro zajímavé aplikace v interiéru. „Jazyk" v okenních tabulích může sloužit jako montážní a upevňovací bod pro funkční vybavení interiéru, upoutání nákladů nebo jako opora pro horní patro lůžek. „Studie má ukázat další potenciál modelu Crafter při použití pro volný čas", vysvětluje designér Romain Chareyre.

Střešní nosič s U-profilem a integrovaným boxem přináší moderní interpretaci koncepce nosného systému.

Zlatým hřebem prezentace Crafteru je koncept Atacama s pohonem všech čtyř kol od firmy Achleitner, který vyjadřuje  představu offroadového modelu. VW nyní s napětím očekává reakce zákazníků. Pokud bude příznivá, potom uvažuje o výrobě několika stovek vozů.

 

Základní technické údaje

Motor: přeplňovaný vznětový pětiválec

Objem: 2459 cm³

Výkon: 120 kW (164 k)

Pohon všech kol Achleitner

Offroad. pneu: 285/55 R20


JL, 27.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar